Trīs slīkušie un vairāk kā 40 apdegušo – divu svētku dienu statistika

Šogad Līgo svētkos mediķu palīdzība pēc apdegumu gūšanas bija nepieciešama 41 cilvēkam, kas ir četras reizes vairāk nekā gadu iepriekš, nformēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

FOTO: Publicitātes foto

Apdegumi gūti tradicionāli - gan lecot pāri ugunskuram, gan iekrītot tajā, gan aizdedzinot grilu vai ugunskuru ar degšķidrumu vai benzīnu. Viens no smagākajiem gadījumiem, kad apdegums gūts lecot pāri ugunskuram, noticis Rīgas reģionā. Tur 30% ķermeņa apdegumus guva kāda 34 gadus veca sieviete.

 

Savukārt Kurzemē, alkohola reibumā zaudējot līdzsvaru, ugunskurā iekrita 59 gadus vecs vīrietis. Viņš slimnīcā nogādāts smagā stāvoklī ar 60% ķermeņa apdegumu. Taču Vidzemē, rokās uzliesmojot degšķidrumam, cieta 70 gadus veca sieviete. Mēģinot ar degšķidrumu aizdedzināt grilu, sieviete guva 60% ķermeņa apdegumu.

Kā katru gadu ugunskuru un grilu tuvumā apdegums Līgo vakarā guvuši arī bērni. Smagākais gadījums noticis Vidzemes pusē, kur, uzkrītot virsū karstam grilam, 18% ķermeņa virsmas apdegumu guva divus gadus vecs bērns.

NMPD informēja, ka šogad svētkos mediķu palīdzība cilvēkiem bijusi nepieciešama arī vētras un karstuma dēļ. Ar pārkaršanu un karstuma dūrienu 23.jūnijā slimnīcā nogādāti 16 cilvēki. Visos gadījumos veselības problēmas radušās, jo cilvēki ilgstoši strādājuši vai uzturējušies saulē.
 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) informēja, ka Jāņu rītā plkst.07.10 saņemts izsaukums Baldones novadā, kur cilvēks bija iegājis dīķī peldēties un neiznāca krastā. Pārmeklējot ūdenstilpi noslīkusī persona tika atrasta, nogādāta krastā un nodota Valsts policijas darbiniekiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) informēja, ka dīķī noslīkušais bijis 38 gadus vecs vīrietis, kurš peldē devies alkohola reibumā.
 

Tāpat NMPD informēja, ka svētku laikā jūrā noslīkusi 28 gadus veca sieviete, bet ezerā noslīcis 50 gadus vecs vīrietis. Visās šajās situācijās veicinošais faktors bija alkohola lietošana.

Reklāma
Reklāma

 

Savukārt Zemgalē 57 gadus vecs vīrietis alkohola reibumā zaudēja līdzsvaru un nokrita no kraujas. Vīrieti smagā stāvoklī ar vairāku ķermeņa daļu nopietniem savainojumiem nogādāja slimnīcā.


 

Mediķiem Līgo diena pagāja nemierīgi. NMPD brigādes 23.jūnijā kopumā devās 1214 izsaukumos, no tiem 317 gadījumi bija saistīti ar traumām. Lielākā daļa traumu vai nelaimes gadījumu notikuši alkohola reibumā.