Šodien atsevišķās vietās Latvijā iespējams postošs pērkona negaiss

Otrdien visā Latvijā aizvien spēkā sarkanais brīdinājums par ekstremāli stipru karstumu, pēcpusdienā un vakarā vietām iespējams postošs pērkona negaiss, par ko tiks izsludināts atsevišķs brīdinājums.

FOTO: Shutterstock.com

Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs paredz, ka pērkona negaiss dažviet valsts centrālajā un austrumu daļā var sagādāt ļoti stipru lietu, lielus krusas graudus, postošas vēja brāzmas un arī virpuļviesuli jeb tornādo.

Negaisa mākoņu veidošanās gaidāma pēcpusdienā un vakarā, kā arī naktī uz Līgo dienu. Sagaidāms, ka negaisa mākoņi skars tikai nelielu Latvijas daļu - lietusgāzes un potenciālās stihijas gaidāmas lokāli. Negaisa mākoņi var izaugt jebkurā novadā, tie galvenokārt virzīsies no dienvidiem uz ziemeļiem.

 

Valdošais būs lēns līdz mērens dienvidu vējš. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +28..+33 grādiem.

Rīgā saule gaisu sakarsēs līdz +32 grādiem, vējš mēreni pūtīs no dienvidiem. Iespējams īslaicīgs lietus, ar mazu varbūtību - arī bīstams pērkona negaiss.

Reklāma
Reklāma

Laikapstākļus nosaka zema spiediena apgabals. Atmosfēras spiediens jūras līmenī no 1008 hektopaskāliem Kurzemes rietumkrastā līdz 1015 hektopaskāliem valsts austrumu pierobežā.

 

Speciālisti atgādina, ka jāuzmanās ne tikai liela karstuma, bet arī augsta ultravioletā starojuma dēļ - no plkst.11 līdz 16 nav vēlams uzturēties tiešos saules staros. Spēkā arī brīdinājums par augstu ugunsbīstamību.