Brīdina cilvēkus ar nopietnām alerģijām nevakcinēties ar "Pfizer" un "BioNTech" Covid-19 vakcīnu

Lielbritānijas veselības aprūpes nozares amatpersonas trešdien brīdinājušas, ka cilvēkiem ar nopietnām alerģijām pagaidām nevajadzētu vakcinēties pret jauno koronavīrusu ar ASV farmācijas giganta "Pfizer" un Vācijas kompānijas "BioNTech" izstrādāto vakcīnu.

 

Lielākā daļa vakcīnas devu cilvēkiem būs pieejama tikai nākamgad. Unsplash.com

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Lielākā daļa vakcīnas devu cilvēkiem būs pieejama tikai nākamgad. Unsplash.com

Amatpersonas nākušas klajā ar šo brīdinājumu pēc tam, kad divi Lielbritānijas Nacionālā veselības dienesta darbinieki, kuri vieni no pirmajiem otrdien saņēma jauno vakcīnu, cieta no alerģiskas reakcijas un viņiem bija nepieciešama medicīniska palīdzība. Abi darbinieki, kuriem agrāk bijušas alerģijas, pašreiz veseļojas.

Pēc notikušā neatkarīgā Medikamentu un veselības aprūpes produktu regulācijas aģentūra (MHRA) ieteikusi cilvēkiem "ar nozīmīgu alerģisku reakciju vēsturi" piesardzības nolūkos nevakcinēties ar "Pfizer" un "BioNTech" izstrādāto Covid-19 vakcīnu. Saskaņā ar MHRA nozīmīga alerģiska reakcija ietver alerģijas pret medikamentiem, vakcīnām un pārtiku.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas Nacionālais veselības dienests otrdien sāka programmu iedzīvotāju vakcinēšanai pret jauno koronavīrusu. Vakcinēti jau vairāki tūkstošu cilvēku. Lielbritānija jau nodrošinājusi 800 000 vakcīnas devu un pasūtījusi kopumā 40 miljonus devu, ar ko pietiktu 20 miljonu cilvēku vakcinēšanai.

Vakcīna ir jāglabā mīnus 70 grādos pēc Celsija un viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas, kas tiek ievadītas ar 21 dienas starplaiku. Lielbritānijā pirmie tika vakcinēti slimnīcu pacienti, kas vecāki par 80 gadiem, kā arī Lielbritānijas Nacionālā veselības dienesta darbinieki, kas veiks vakcinēšanu, un citi Lielbritānijas Nacionālais veselības dienesta darbinieki, kuriem pastāv augsts risks inficēties.

Reklāma
Reklāma

Lielākā daļa vakcīnas devu cilvēkiem būs pieejama tikai nākamgad, lai gan avoti valdībā ziņoja, ka līdz gada beigām Lielbritānijai tiks piegādāti vēl četri miljoni devu. "Pfizer" vadītājs Alberts Burla otrdien sacīja, ka izprot globālās bažas par Covid-19 vakcīnas izstrādi tik īsā laikā, un uzsvēra, ka visas bažas ir ņemtas vērā. Covid-19 vakcīna pārbaudīta tieši tādā pat veidā, kā tiek pārbaudītas citas vakcīnas, sacīja Burla.

"Pfizer" ziņoja, ka MHRA ir informējusi to par alerģisko reakciju, bet norādīja, ka izmēģinājumu trešajā fāzē, kurā piedalījās vairāk nekā 40 000 cilvēku, vakcīna tika kopumā labi panesta un neradīja nopietnas bažas par drošību.