Catlaks: Eksāmeni būs īsāki, bet ne vieglāki

Sagaidāms, ka centralizētie eksāmeni šogad Latvijā būs īsāki, bet ne vieglāki, šorīt LTV "Rīta panorāmā" sacīja Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks.

FOTO: Shutterstock.com

Pēc Catlaka vārdiem, cīņas ar Covid-19 pandēmiju dēļ eksāmeni šogad nebūs "tieši tādi kā katra normāla mācību gada noslēgumā", proti, tie būs saīsināti un apjomā un saturā mazāk apjomīgi.

Vienlaikus ierēdnis uzsvēra, ka prasību "latiņu zemāk nelaidīsim", lai mazāks jautājumu skaits neliegtu sniegt objektīvu vērtējumu par skolēnu zināšanām un lai rezultāti būtu objektīvi salīdzināmi ar citu gadu beidzēju sniegumu.

Catlaks atzīmēja, ka ārkārtas situācijas dēļ augstskolu uzņemšana būs pagarināta un mainīti procesi atbilstoši situācijai, turklāt izmaiņas sagaidāmas visā Eiropā.

Šogad 12.klašu absolventi varēs kārtot tikai trīs obligātos centralizētos eksāmenus, bet izvēles eksāmens nebūs obligāts.

18. aprīlī ziņu raidījumā "Panorāma" tika apkopotas arī Izglītības un zinātnes ministrijas sniegtās atbildes uz vecāku iesūtītajiem jautājumiem: 

Reklāma
Reklāma

 
 

Visu sižetu var noskatīties šeit: 

 

 

Saistītie raksti