2 metru distance jāievēro arī daudzdzīvokļu māju koplietošanas telpās un pagalmos

Iedzīvotājiem divu metru distance jāievēro arī daudzdzīvokļu dzīvojamo namu koplietošanas telpās un pagalmos, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

 

Foto: Rīgas namu pārvaldnieks

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Foto: Rīgas namu pārvaldnieks

Ministrijā uzsvēra, ka fiziskā distancēšanās un visu ierobežojumu strikta ievērošana var palīdzēt izvairīties no inficēšanas ar Covid-19 vīrusu un ierobežot vīrusa izplatību. Tāpēc ir svarīgi ievērot maksimālus piesardzības pasākumus arī tādās publiskās vietās kā koplietošanas telpas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās.

Ar EM rīkojumu noteikts, ka jebkurā sabiedriskā vietā - iekštelpās, ārtelpās, kā arī koplietošanās telpās, t.i. gan kāpņu telpās u.c. daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas telpās, māju pagalmos un stāvlaukumos, personām jāievēro savstarpēja divu metru distance, kā arī visi epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Neievērojot divu metru distanci, vienlaikus pulcēties publiskās vietās var ne vairāk kā divas personas, personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāki un to nepilngadīgie bērni, ja tie nedzīvo vienā mājsaimniecībā, personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

EM skaidroja, ka dzīvojamās mājas koplietošanas telpas un ārtelpas ir kāpņu telpa, gaitenis, ratiņu telpa, pagrabs, bēniņi, pazemes autostāvvieta, lifts, pagalms, zaļā zona, bērnu rotaļu laukums, autostāvvieta un citas teritorijas, ko lieto visi mājas iedzīvotāji.

Ministrijā aicināja bez nepieciešamības neapmeklēt koplietošanas zonas, bet, tās apmeklējot, ievērot savstarpējo divu metru distanci. Piemēram, kāpņu telpās kaimiņiem, ejot pa kāpnēm, samainīties vietās, kur maksimāli iespējams ievērot divu metru distanci. Iedzīvotāji aicināti atturēties no lifta izmantošanas. Tomēr, ja izmantojat liftu, reizē var braukt tikai vienas mājsaimniecības iedzīvotāji.

Iedzīvotāji aicināti neapmeklēt bērnu rotaļu laukumus, nerīkot savās mājsaimniecībās svinības un citus pasākumus, kuru dalībnieki nav jūsu mājsaimniecības iedzīvotāji.Iespēju robežās nevajadzētu aizskart koplietošanas virsmas. Ja no tā nav iespējams izvairīties, pēc saskarsmes ar šādām virsmām jāizmanto dezinfekcijas līdzekļi, salvetes un rūpīgi jānomazgā rokas. Sasveicinoties ar kaimiņiem, nav ieteicams izmantot rokasspiedienu vai apskāvienus.

Reklāma
Reklāma

Savukārt māju apsaimniekotājiem, rūpējoties par māju iedzīvotāju drošību un veselību, jānodrošina regulāra un pastiprināta dzīvojamās mājas sanitārā apkope un koplietošanas telpu durvju rokturu, kāpņu margu, lifta pogu, gaismas slēdžu, kodu paneļu, pastkastīšu u.c. koplietošanas virsmu dezinfekcijas pasākumi.

Apsaimniekotājam jāinformē iedzīvotāji par veiktajiem drošības pasākumiem un to biežumu, izvietojot mājas iedzīvotājiem redzamā vietā sanitārās apkopes un dezinfekcijas pasākumu plānu. Iespēju robežās jāizvieto kāpņu telpās roku dezinfekcijas līdzekļus, vienreizlietojamās salvetes, kā arī jāinformē mājas iedzīvotāji par nepieciešamajiem fiziskās distancēšanās pasākumiem.

Tāpat EM rosina veikt tikai pašus nepieciešamākos, ārkārtas remontdarbus, lai izvairītos no iespējamas vīrusa izplatīšanās starp mājsaimniecībām un remonta speciālistiem. Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā nedrīkst veikt dzīvokļos esošo ūdens patēriņa skaitītāju un citu skaitītāju, kas nav komercskaitītāji, nomaiņu vai atkārtoto vai pirmstermiņa verificēšanu. Šos pasākumus varēs veikt pēc ārkārtējās situācijas beigām.