Nodrošinātas papildus iespējas valsts apmaksātu analīžu veikšanai COVID-19 vīrusa noteikšanai

No šodienas, 14.marta, Rīgā personām ar aizdomām par COVID-19 (ir simptomi un bijis skartajās teritorijās) pēc iepriekšēja pieraksta analīžu nodošanu nodrošinās arī E. Gulbja laboratorijā (Brīvības gatvē 366). Lai pieteiktos uz analīžu nodošanu, iepriekš jāzvana uz tālruņa numuru 67801112. Pašlaik analīžu nodošana šajā laboratorijā iespējama tikai Rīgā, taču dienesti turpina darbu, lai to nodrošinātu visā valsts teritorijā.

Lai pieteiktos uz analīžu nodošanu, iepriekš jāzvana uz tālruņa numuru 67801112.

FOTO: Shutterstock.com

Lai pieteiktos uz analīžu nodošanu, iepriekš jāzvana uz tālruņa numuru 67801112.

Personām, kuras atbilst SPKC noteiktajiem kritērijiem/definīcijai - ir atgriezušās no COVID-19 skartajām valstīm* un ir saslimšanas simptomi - analīžu veikšana ir valsts apmaksāta. Šajos gadījumos ir jāzvana uz tālruņa numuru
67801112, kur speciālisti izvērtēs veselības stāvokli un noteiks laiku, kad būs iespējams doties uz analīžu veikšanu. Bez iepriekšēja pieraksta uz analīžu nodošanu doties nedrīkst!

Personām, kuras neatbilst SPKC noteiktajiem kritērijiem/definīcijai analīžu veikšana tiks nodrošināta pieraksta rindas kārtībā par maksu. Pieraksts tiks nodrošināts katru dienu pa tālruni 67801112. Šodien analīzes būs iespējams nodot laika posmā no pulksten 12.00 – 18.00, savukārt svētdien no 8.00 līdz 16.00. Sākot ar
pirmdienu darba laiks tiks mainīts (pagarināts). Par tālāko analīžu nodošanas darba laiku dienesti informēs tuvākajā laikā. Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un SPKC. Ja izmeklējumu rezultāti uz COVID–19 būs negatīvi, personai tiks noteikts mājas režīms līdz pilnīgai slimības pazīmju izzušanai. Pēc telefoniskas saziņas ģimenes ārsts izsniegs darbnespējas lapu.


Ja izmeklējumu rezultāti apstiprinās saslimšanu ar COVID–19, un personai būs smagi saslimšanas simptomi, NMPD pacientu nogādās RAKUS vai BKUS.

Savukārt, ja saslimšanas simptomi būs viegli, persona ārstēsies mājās ģimenes ārsta uzraudzībā. Saslimšanas gadījumā SPKC uzsāks epidemioloģisko izmeklēšanu un apzinās iespējamās kontaktpersonas, kas varētu būt bijušas saskarsmē ar saslimušo. Atgādinām, ka kopš vakardienas, 13. marta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) ārkārtas tālruņa dispečeriem ir iespēja  pacientus, kuri ir atgriezušies no COVID-19 skartajām teritorijām un ir saslimšanas simptomi, novirzīt arī uz mobilo analīžu nodošanas punktu. Tas atrodas Latvijas Infektoloģijas centra teritorijā un tā darbību nodrošinās NMPD mediķi. Analīzes šajā punktā nodot var doties tikai tad, ja pacients iepriekš ir piezvanījis uz ārkārtas tālruni 113, kur izvērtē pacienta stāvokli un pieņem lēmumu par iespēju veikt analīzes mobilajā punktā. Lai mazinātu slimības izplatības risku, bez iepriekšējas pieteikšanās un bez saslimšanas simptomiem uz analīžu nodošanas punktu doties nedrīkst! Laboratorisko izmeklējumu veikšanai teritorijā tiks ielaisti tikai pacienti ar savu automašīnu. Ar kājām, sabiedrisko transportu vai taksometru ierasties nedrīkst.

Reklāma
Reklāma

Tāpat kā līdz šim pie pacienta analīzes paņemt mājās dodas arī NMPD brigāde un Centrālās laboratorijas speciālisti. Jau ziņots, ka, zvanot uz telefona numuru 67387661 (darba dienās, no 08:30 līdz 21:00 un brīvdienās līdz 17.00) SPKC speciālisti sniegs iedzīvotājiem atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar COVID-19, tostarp par rekomendācijām attiecīgajā situācijā un norādīs, kur var meklēt vairāk informācijas par interesējošo tēmu.

*COVID-19 skarto valstu saraksts pieejams SPKC mājas lapā.