Pēc kaimiņu ziņojuma policija vecākiem Iļģuciemā atņem divus novārtā atstātus mazuļus

Rīgas pašvaldības policija (RPP) no kādas ģimenes izņēmusi divus novārtā atstātus bērnus, par kuriem policijai ziņoja ģimenes kaimiņi, informē RPP.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Rīgas Pašvaldības policijas uzņemtais foto.

15.februārī policija saņēma izsaukumu uz Iļģuciemu, kur daudzdzīvokļu nama iedzīvotāja sadzirdējusi pie savām ārdurvīm bērna raudāšanu. Ziņotāja informējusi, ka pēc durvju atvēršanas kāpņu telpā ieraudzījusi kaimiņu bērnu - aptuveni divus gadus vecu meitenīti, savukārt kaimiņu durvju ailē pamanīta otra kaimiņu atvase - aptuveni tāda paša vecuma puisēns. Bērni bija bez pieaugušo uzraudzības.

Sieviete abas kaimiņu atvases ieveda atpakaļ dzīvoklī, kur aicinājusi viņu tēvu vai māti atsaukties. Mirkli vēlāk viņa ieraudzījusi bērnu tēvu pamatīgā alkohola reibumā guļam uz tualetes grīdas. Sieviete nolēmusi situācijas atrisināšanai izsaukt policiju.

Ņemot vērā, ka bērnu māte divu stundu laikā tā arī nebija atgriezusies dzīvoklī, policija nolēma abus bērnus nošķirt no ģimenes.

Policijas ierašanās brīdī bērnu tēvs bija atjēdzies un pats saviem spēkiem iznāca no tualetes. Izjautājot vīrieti par notikušo, viņš apgalvojis, ka alkoholu lietojis dienu iepriekš, bet konkrētajā dienā viņš grādīgos dzērienus neesot lietojis. Savukārt bērni diendusas laikā esot nemanot izgājuši no dzīvokļa, jo ārdurvīm esot kāda tehniska ķibele.

Pārrunu laikā policistiem radās aizdomas, ka vīrietis joprojām ir pamatīgā alkohola reibumā. Likumsargi vīrieti izjautāja par bērnu mātes atrašanās vietu, kas varētu uzņemties rūpes par abām atvasēm. Drīz vien sieviete sazvanīta un lūgta ierasties bērniem pakaļ. Viņa solīja atgriezties mājvietā 20 minūšu laikā, tomēr likumsargiem telefonsarunas laikā radās aizdomas, ka arī bērnu māte varētu būt pamatīgā alkohola reibumā.

IZLASI ARĪ: Tas par bērnu pieskatīšanu jāzina visiem vecākiem. Likumdošana un prakse

Tikmēr bērnu tēvam veikta alkohola koncentrācijas pārbaude, kurā konstatēts, ka viņš 3,4 promiļu reibumā.

Mājokļa apskates laikā ievērots, ka virtuvē atrodas pelnu trauks ar vairākiem cigarešu izsmēķiem. Arī telpā bija jūtama cigarešu dūmu smaka un vīrietis atzina, ka pa retai reizei smēķējot dzīvoklī.

Reklāma
Reklāma

Uz notikuma vietu izsaukti arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri konstatēja, ka jaunākajam bērnam aptuveni divas līdz trīs dienas nav mainītas autiņbiksītes. Pēc abu bērnu medicīniskās apskates nolemts viņus nogādāt slimnīcā papildu pārbaužu veikšanai. 

Ņemot vērā, ka bērnu māte divu stundu laikā tā arī nebija atgriezusies dzīvoklī, policija nolēma abus bērnus nošķirt no ģimenes. Pēc tēva informēšanas par nošķiršanu, viņš sāka lamāties, vainojot visus citus par savu bērnu atstāšanu novārtā.

Vecāku organizācija Mammamuntetiem.lv atgādina:
Bērnu tiesību aizsardzības likuma 24. panta 6.daļa nosaka, ka vecāku pienākums ir neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes. 

Līdz ar to pēc slimnīcas apmeklējuma, abas pāra atvases tiks nogādātas krīzes centrā, kur sagaidīs bāriņtiesas lēmumu, vai viņus atgriezt vecākiem. Pabeidzot procesuālās darbības, policijā saņemta informācija no slimnīcas, ka abiem bērniem jāpaliek ārstniecības iestādē.

Lietas materiāli pārsūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem vecāku atbildības izvērtēšanai.