Milzu satraukums Viļņā: policija visu nakti meklē 11 gadu vecu meiteni, kura, iespējams, ievilkta svešā auto

Lietuvas policijai un valsts galvaspilsētas Viļņas iedzīvotājiem šī nakts pagājusi visai trauksmaini. Sacelti kājās pastiprināti policijas spēki, un likumsargi jau kopš vakarvakara meklē mīklaini pazudušu 11-12 gadu vecu meiteni. Viņa, iespējams, ievilkta svešā auto un aizvesta nezināmā virzienā.

 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Trešdienas, 15. janvāra, vakarā ap 19:15 Viļņas policija saņēma zvanu, ka Lietuvas galvaspilsētā, netālu no TV torņa, ir nolaupīts bērns. Policijai piezvanījis vīrietis, kurš informējis, ka pie viņa pienākuši divi apmēram 11 gadu veci puikas, kuri teikuši - viņi redzējuši, kā kāds nepazīstams vīrietis mašīnā ievilcis 11-12 gadu vecu meiteni un aizbraucis. Meitene esot pretojusies, taču ielikta auto bagāžas nodalījumā. Pēc bērnu teiktā, mašīna bijusi zelta vai sudraba krāsā, nezināmas markas, ar dzeltenu numurzīmi (nav skaidrs, vai tas bijis taksometrs, vai ārzemju numurs).

Momentā tika mobilizēti lieli policijas spēki, meklēšana notika visu nakti, tika pārbaudītas videonovērošanas kameras, lūgti atsaukties aculiecinieki, taču pagaidām bez rezultātiem. Policija izplatīja paziņojumu, ka Karolinišķu mikrorajonā Viļņā, iespējams, pazudusi meitenīte. Tika pārbaudītas visas automašīnas, kas līdzinās zēnu aprakstītajai.

Lai gan jau trešdienas vakarā tika izplatīts aicinājums atsaukties vecākus, kuriem varētu nebūt zināma viņu bērnu atrašanās vieta, pagaidām tāda informācija nav saņemta nedz no vecākiem, nedz bērnunamiem.

{

 
 

Vienlaikus policija saņēmusi zvanus no simtiem cilvēku, un šobrīd visa informācija tiek pārbaudīta un apkopota.

"Palīgā pieaicināti arī Lietuvas kriminālpolicijas biroja darbinieki, notiek sadarbība ar citām institūcijām. Pārlūkots liels skaits videokameru ierakstu no dažādām pilsētas vietām, materiāli tiek analizēti un salīdzināti ar esošajiem datiem," Viļņas policija norāda sociālajā tīklā "Facebook".

Reklāma
Reklāma

Kā ziņu pastāstījis Policijas departamenta preses sekretārs Ramūns Matonis, līdz šim iegūtā informācija neļauj nedz apstiprināt, nedz noliegt, ka informācija par meitenītes nolaupīšanu bijusi patiesa.

Pēc viņa teiktā, runa ir par nestandarta situāciju, kad tiek izskatītas visas iespējamās versijas, sākot no bērna nolaupīšanas līdz nepatiesas informācijas sniegšanai.

Matonis aicinājis sazināties ar policiju "ikvienu, kurš vakar vakarā Viļņā, 13.janvāra ielas rajonā, iespējams, manījis kaut ko aizdomīgu, pastaigājoties, vedot ārā suni vai vienkārši skatoties pa logu, pat ja cilvēkiem tas nav šķitis svarīgi".

Uz notikušo nekavējoties reaģēja arī autovadītāji - sociālajā tīklā "Facebook" tika izveidota īpaša grupa, kas aicināja šoferus iesaistīties meklēšanā. Vienlaikus cilvēki aicināti neizplatīt internetā tādu informāciju, kas varētu nākt par labu iespējamajam nolaupītājam.
 

No portāla Jauns.lv