Sinoptiķi svētkos prognozē dziļāko sniegu kopš pagājušās ziemas

Nākamā nedēļa Latvijas lielākajā daļā sāksies ar sniegu, kas var saglabāties līdz Ziemassvētkiem, tomēr pagaidām laika prognozes ir svārstīgas.

 

FOTO: Shutterstock.com

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) prognozē, ka svētdien, 16.decembrī, valsti no dienvidiem šķērsos plaša nokrišņu zona, kas daudzviet nesīs sniegu, vietām veidojot līdz pieciem centimetriem biezu sniega segu.

Nākamās nedēļas sākumā vietām, galvenokārt Latvijas austrumos, turpinās snigt, savukārt rietumos debesis palaikam skaidrosies. Gaisa temperatūra diennakts gaitā ievērojami nemainīsies un būs -1..-7 grādi. Nedēļas vidū, pastiprinoties augsta spiediena atzara ietekmei, būtiski nokrišņi nav gaidāmi un gaisa temperatūra naktīs vietām pazemināsies līdz -10..-15 grādiem, prognozē LVĢMC.

Atbilstoši pašreizējai "Global Forecast System" prognozei svētdienas vakarā un pirmdien, sākot no dienvidrietumiem, Latviju pārklās 2-5 centimetri sniega, un nelieli nokrišņi palaikam gaidāmi arī nākamās nedēļas turpinājumā. Gaisa temperatūra aizvien svārstīsies ap nulli, Kurzemes piekrastē reizēm sasniedzot +4 grādus, bet valsts austrumos noslīdot līdz -7 grādiem.

Ziemassvētkos "Global Forecast System" šobrīd prognozē nelielu salu, kas vietām, izklīstot mākoņiem, pastiprināsies, savukārt piekrastē gaisa temperatūra var pakāpties grādu virs nulles. Svētku gaitā no dienvidiem var ierasties ciklons un dziļākais sniegs kopš pagājušās ziemas.

Reklāma
Reklāma

Teju visas prognozes vēsta par baltiem Ziemassvētkiem Latvijas austrumos, un arī pārējā valstī sniega varbūtība svētkos pārsniedz 50%.

 

No portāla Jauns.lv