Iniciatīva "Spēles brīvība" cīnīsies ar spēļu atkarības problēmu Latvijas sabiedrībā

Ar mērķi atbalstīt no spēlēm atkarīgos un līdzatkarīgos cilvēkus Latvijā 18. oktobrī atklāta iniciatīva “Spēles brīvība”. Tās ietvaros kampaņas mājas lapā www.spelesbriviba.lv iespējams veikt speciālistu izstrādātu testu atkarības un līdzatkarības riska noteikšanai, kā arī saņemt profesionālu psihoterapijas speciālistu konsultācijas, zvanot uz atbalsta tālruni 29323202.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Lai palīdzētu cilvēkiem, kuri saskārušies ar spēļu atkarību visplašākajā nozīmē, sākot no spēlēm spēļu zālēs, izlozēm, dalību izlozēs un loterijās, likmju izdarīšana totalizatoros, līdz pat datorspēlēm, spēlēm mobilajos telefonos un planšetēs, kā arī citiem spēļu veidiem, kas rada atkarību, kopīgā iniciatīvā spēkus apvienojušas biedrība “Esi Brīvs”, krīžu un konsultāciju centrs “Skalbes”, kā arī kampaņas iniciators un finansiālais atbalstītājs spēļu biznesa uzņēmums “Alfor”.

“Ne katrs, kurš atpūšas, spēlējot kādu spēli – vai tā būtu loterija, datorspēle vai spēļu automāti, saucams par atkarīgo. Taču ir cilvēki, kas nespēj kontrolēt savu spēli, nespēj apstāties un, atkarībai progresējot, funkcionēt kā pilnvērtīgi sabiedrības locekļi. Šādiem cilvēkiem cenšās palīdzēt tuvinieki un draugi, taču visbiežāk ar līdzcilvēku atbalstu nepietiek. Tieši tāpēc esam radījuši atbalsta sistēmu kā pašiem atkarīgajiem, tā līdzatkarīgajiem,” stāsta biedrības “Esi brīvs” vadītāja Dace Caica.
 

 

Ir cilvēki, kas nespēj kontrolēt savu spēli, nespēj apstāties un, atkarībai progresējot, funkcionēt kā pilnvērtīgi sabiedrības locekļi. Šādiem cilvēkiem cenšās palīdzēt tuvinieki un draugi, taču visbiežāk ar līdzcilvēku atbalstu nepietiek.

 

Reklāma
Reklāma

“Krīžu un konsultāciju centrs “Skalbes” vairāku gadu garumā ir pārliecinājušies, ka atbalsta tālrunis var kalpot kā pirmais solis palīdzības meklēšanā, jo cilvēki, kuri sākotnēji apzinās savu problēmu, nereti nezina, kur vērsties pēc padoma, kā arī kaunas par to runāt. Anonimitāti garantējošs atbalsta tālrunis ir iespēja mazināt šo barjeru, saņemt emocionālu atbalstu un praktiskus padomus problēmas risināšanai,” par atbalsta tālruni stāsta krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” direktore Zane Avotiņa.
 

Iniciatīvas mājaslapā www.spēlesbriviba.lv pieejama biedrības “Esi brīvs” sagatavotā informācija par atkarības un līdzatkarības riskiem, speciālistu izstrādāti testi ļaus novērtēt problēmas apmērus, kā arī norādīs uz efektīvākajiem risinājumiem. Savukārt konsultācijas pa atbalsta tālruni iniciatīvas “Spēles brīvība” ietvaros sniegs īpaši sagatavoti biedrības “Esi brīvs” psihoterapijas speciālisti. Telefona līnijas darbību nodrošinās krīžu un konsultāciju centrs “Skalbes”, kas sociāli nozīmīgos jautājumos krīzes konsultācijas sniedz jau 19 gadus. Konsultāciju tālrunis 29323202  atkarības skartajiem un to tuviniekiem darbojas no pirmdienas līdz sestdienai laikā no plkst. 12.00 - 20.00. 
 

Savu atbalstu iniciatīvai pauž arī Izložu un azartspēļu uzraudzības priekšniece Signe Birne: “Inspekcijas darbības virsmērķis, atbilstoši Finanšu ministrijas darbības stratēģijā 2017.–2019. gadam iekļautajam azartspēļu un izložu organizēšanas politikas vadības virziena mērķim, ir godīga un pārdomāta azartspēļu un izložu organizēšanas un spēlēšanas politika, nodrošinot sabiedrības un spēlētāja interešu aizsardzību. Ja nozares politikas veidotāji ir Finanšu ministrija, tad Inspekcija ir tā, kas sniedz priekšlikumus par to, kā veidot normatīvos aktus tā, lai visievainojamākie sabiedrības locekļi tiktu maksimāli aizsargāti, lai cilvēkiem, kas saprot, ka pārlieku aizraušanās ar azartspēlēm rada problēmas pašiem, viņu ģimenēm, sabiedrībai un valstij kopumā, būtu iespēja saņemt padomu un palīdzību. Tāpēc Inspekcija ir ieinteresēta par jebkuru iniciatīvu šāda atbalsta nodrošināšanai.”