Bērnu slimnīcā atsākas bezmaksas nodarbības vecāku izglītošanai

8.septembrī tiek atsāktas bezmaksas veselības veicināšanas nodarbības vecākiem ar bērniem, kuras vadīs Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti. Nodarbības organizē Ilgtspējīgas attīstības fonds Rīgas domes Labklājības departamenta projekta „Mēs par veselīgu Rīgu” ietvaros.

FOTO: Shutterstock.com

Pēc vasaras brīvlaika bērni atgriežas intensīvajā pilsētas vidē un atsāk mācības skolā. Aicinām arī vecākus šajā rudenī papildināt noderīgas zināšanas un piedalīties nodarbībās par bērna fizisko veselību un attīstību, garīgo veselību un tās veicināšanu, veselīga uztura principiem, dzimumattīstības jautājumiem. Ne vienmēr, vēršoties pie ārstiem slimību gadījumos, atliek laiks izrunāt visas neskaidrības, un arī internetā atrast patiesus un konkrētam gadījumam atbilstošus padomus nav vienkārši. Šīs nodarbības ir iespēja nepastarpināti, bez maksas saņemt saprotamas, uzticamas atbildes par bērnu veselību, saslimšanu profilaksi, veselības veicinošiem pasākumiem. 

 

Atbilstoši aktualitātēm septembrī vecākiem tiek piedāvātas šādas nodarbības: 

 

Emocijas - to nozīme un regulācija. Kā tikt galā ar bērna emocijām? Bērni un atkarības. 

8.septebris, plkst. 10.00 - 14.00 

Dr. Diāna Lapsa
 

Bērnu skeleta attīstības īpatnības dažādos vecuma posmos. Kas jāzina katram vecākam par augoša bērna kājām? Kā es varu atpazīt, ka manam bērnam ir stājas traucējumi?

15.septembris, plkst. 10.00 - 14.00 

 Dr. Jānis Upenieks

Traumatisma profilakse - kā nesabojāt savu brīvo laiku 

19.septembris, plkst. 15.00 - 17.00

Dr. Jānis. Upenieks

Reklāma
Reklāma


Fiziskās aktivitātes un to laikā gūtās traumas. Vecākiem par pirmo palīdzību traumu gadījumā 

22.septembris, 10.00 -14.00

Dr. Valdis Skotelis


Bērna  psihoemocionālā attīstība pirmsskolas un agrīnā skolas vecumā - normāla attīstība, bērna nervu sistēmas attīstības traucējumi.

Pusaudžu periods - pusaudžu perioda attīstības īpatnības, emociju un uzvedības traucējumi pusaudžu vecumā. 

29.septembris, plkst.10.00 -14.00 

Dr. Ņikita Bezborodovs

 

Nodarbības tiek organizētas brīvā gaisotnē - vecākiem ir  iespēja  ne tikai klausīties ārstu prezentācijas, bet arī uzdot sev interesējošos jautājumus un iesaistīties diskusijās. Kamēr vecāki ir aizņemti lekcijās, bērni var piedalīties interaktīvās nodarbībās sociālā pedagoga pavadībā, spēlējot spēles un pildot tematiskus uzdevumus. 


Nodarbības norisinās sestdienās un darba dienās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas telpās. Lai pieteiktos, vecāki aicināti zvanīt uz tālruni: 29187561 vai rakstīt e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com  


Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 „Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.


Projekts tika uzsākts pērnā gada septembrī, un tā noslēgums plānots 30.novembrī. Aicinām visus vecākus, kuri vēlas papildināt zināšanas par bērnu veselību,  izmantot šo iespēju un neatlikt pieteikšanos uz pēdējo brīdi. 

 

Vairāk informācijas par projektu un plānotajām nodarbībām: www.veseligsridzinieks.lv, www.iaf.lv un bkus.lv