Jaunajā mācību gadā 18 tūkstoši pirmklasnieku un bērnudārzu audzēkņu mācīsies telefonu lietot atbildīgi

Izglītības iestādes vēl var pietiekties bezmaksas materiālu saņemšanai.

Jaunajā mācību gadā 18 tūkstoši pirmklasnieku un bērnudārzu audzēkņu mācīsies telefonu lietot atbildīgi

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Izglītības iestādes vēl var pietiekties bezmaksas materiālu saņemšanai. 

Mūsdienās ir pierasts, ka bērni mobilo tālruni lieto jau no pirmās klases. Lai pirmā pieredze  telefona  lietošanā būtu sekmīga, bērnam ir jāveido izpratne, ka reizē ar telefonu viņš iegūst arī atbildību par savu un apkārtējo drošību ikdienā un digitālajā vidē. Tas nav viegls uzdevums vecākiem, ko apliecina fakts, ka aptuveni trešdaļa jeb 32% aptaujāto skolēnu vecāku atzīst, ka nav pietiekami pārrunājuši ar bērniem tehnoloģiju lietošanas pamatprincipus vai arī tie netiek ievēroti.  

 

Tādēļ Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm sadarbībā ar skolu psiholoģi Sabīni Vilciņu ir izstrādājusi izglītojošu materiālu par telefona lietošanu “Mobilais gudrinieks”, kas paredzēts pirmklasniekiem un bērnudārzu sagatavošanas grupiņu audzēkņiem. Materiālā vienkāršā un bērnam saprotamā veidā apskatīti jautājumi, kas kopā ar vecākiem pārrunājami, sākot lietot savu pirmo mobilo tālruni.  Izglītības iestādēm buklets “Mobilais gudrinieks” tiek nodrošināts bez maksas, tāpēc tās aicinātas savlaicīgi pieteikties materiālu saņemšanai. Pašlaik zināms, ka jaunajā mācību gadā jau vairāk nekā 18 000 bērnu apgūs atbildīgu un drošu mobilā telefona lietošanu Jelgavā, Jūrmalā, Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā, Rīgā, Valmierā un Ventspilī, kā arī vēl 55 Latvijas novadu skolās un bērnudārzos. 

 

Nostiprināt  apgūtās zināšanas un iegūt noderīgas prasmes, bērni varēs ar interaktīvu spēļu un uzdevumu palīdzību, kas būs pieejami interneta vietnē www.amigo.lv/mobilaisgudrinieks no 20. augusta. Tur būs pieejama arī bukleta “Mobilais gudrinieks” elektroniskā versija, lai palīdzētu ikvienam vecākam vieglāk ievadīt bērnu tehnoloģiju pasaulē un gūt pārliecību, ka ir pārrunāti visi svarīgākie jautājumi – gan par telefona tehnisko lietošanu, gan drošību digitālajā vidē.

 

“Telefons, uzsākot skolas gaitas, ir nepieciešamība, bet vecāku atbildība nebeidzas ar tā iegādi. Ar mobilo telefonu bērns nonāk jaunā, virtuālā pasaulē, kur vecākiem samazinās iespējas būt viņam blakus, tāpēc ir svarīgi radīt bērnam pietiekamu izpratni par jauno atbildību,” motivāciju izglītot pašus mazākos skaidro Amigo valdes priekšsēdētājs Artūrs Freimanis.

Reklāma
Reklāma

 

Arī materiāla līdzautore Sabīne Vilciņa uzsver, ka ar bērnu svarīgi izrunāt telefona lietošanas jautājumus pirms tas kļūst par ikdienas sastāvdaļu. “Jebkurus drošības jautājumus un noteikumus ar bērnu jāizrunā pirms paša notikuma, tostarp attiecībā uz telefona lietošanu. Sarunu ieteicams uzsākt brīdī, kad bērns izrāda interesi, ka vēlas pats savu mobilo telefonu,” iesaka skolu psiholoģe Sabīne Vilciņa

 

Pieteikšanās materiāliem turpinās, novadu izglītības pārvaldes un mācību iestādes ir aicinātas rakstīt par nepieciešamo skaitu  uz e-pastu: atsauksmes@laimigamgimenem.lv. 

 

Par Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm darbību 
Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm aktīvi īsteno mācību programmu “Kā būt par vecāku 21. gadsimtā”, palīdzot ģimenēs veidot atbildīgus mobilo tehnoloģiju lietošanas paradumus. Programmas ietvaros jau 65 mācību iestādēs visā Latvijā ir pieejamas īpaši sagatavotu sociālo pedagogu un skolu psihologu organizētās individuālās konsultācijas un lekcijas skolēnu vecākiem, kas palīdz risināt jautājumus par mobilo tehnoloģiju lietošanu ģimenēs. Vecākiem pieejams arī virtuālais palīgs jeb vienkārša un efektīva lietotne bērnu ekrāna laika plānošanai “Palīgs vecākiem”.