Cēsīs joprojām ir sniegs! Žagarkalnā tiek īstenots vēl nebijis eksperiments

Slēpošanas trase “Žagarkalns” kopā ar Phjončhanas olimpisko spēļu snovparka būvniekiem — pašmāju uzņēmuma “We Build Parks (WBP)” grupas komandu no “Baltic Snowpark Agency” pašlaik īsteno vēl nebijušu eksperimentu – pirmo reizi Baltijā ar jaunām metodēm tiek veikta sniega
uzglabāšana kalnu slēpošanas trasē.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Šāda metode ļaus garantēt trases darbības uzsākšanu ziemas sezonā vēl pirms Ziemassvētkiem.
“Latvijas klimats ir mainīgs, ļoti grūti prognozējams. Stabili sala periodi un brīži, kad varam efektīvi ražot sniegu, kļūst arvien īsāki, kas rada nopietnus finansiālus riskus kalnu īpašniekiem. Latvijā vairs nevaram paļauties uz to, ka sals iestāsies ap Ziemassvētkiem. Dažreiz, piemēram, šogad slēpošanas sezona tiek uzsākta tikai janvāra otrajā pusē, tāpēc meklējam inovatīvus risinājumus. Somijā ar sniega uzglabāšanu jau dažus gadus eksperimentē ziemeļu reģiona lielās trases, bet tik tālu uz dienvidiem no Polārā loka kalnu trasēs vēl neviens to nav izmēģinājis. Šogad izlēmām mēģināt paši, un tieši tādi paši plāni bija “Baltic Snowpark Agency” komandai. Nolēmām apvienot spēkus kā kādreiz, kad kopīgi veidojām pirmo snovparku Baltijā, veicinot snovborda popularitāti,” komentē slēpošanas trases “Žagarkalns” īpašnieks Juris Žagars.


Sniega uzglabāšana nākamajai sezonai Baltijas apstākļos ir unikāls eksperiments, un tā īstenošanai tiek izmantotas īpašas metodes un materiāli. “Žagarkalns” jau teju 20 gadus darbojas profesionālajā sniega biznesā, uzturot labas attiecības ar pieredzes bagātiem partneriem Somijas ziemeļu kalnos. Savukārt “Baltic Snowpark Agency” ziemas sportu industrijā darbojas jau vairāk nekā 10 gadus, kā arī piedalījās šī gada Olimpisko spēļu snovborda trašu būvniecības procesā.

Komanda ir motivācijas pilna, lai atrastu metodes, kā slēpošanas kalniem pretoties laika apstākļu kaprīzēm.

“Kopīgiem spēkiem esam gatavi izmēģināt jaunas lietas, un kur gan to darīt labāk, ja ne pie sevis mājās - Cēsīs un “Žagarkalnā”! Vēlamies arī citiem kalniem dot iespēju sākt darbību neatkarīgi no laikapstākļiem. Milzu kaudzē ir ieziemoti vairāk nekā 10 000 kubikmetru sniega. Protams, ir jārēķinās ar noteiktu sniega masas zudumu, kā arī klimatisko risku rudenī, jo būs jāizzina, kad vislabāk kaudzi atsegt un sniegu izlīdzināt trasē. Ir daudz nezināmo, bet “Žagarkalnam” ir ambiciozi plāni, un viņi pirmie ir gatavi riskēt. Pašlaik sniegs ir sastumts lielā kaudzē nepieciešamajās ģeometriskajās formās, apsegts ar speciālu ģeotekstila materiālu un ieziemots līdz rudenim,” stāsta “We Build Parks” vadītājs Jānis Jansons. Veiksmīga eksperimenta gadījumā sniega uzglabāšana kļūs par normālu praksi, ko jau apsver arī citi “Baltic Snowpark Agency” (daļa no “We Build Parks” grupas) klienti gan Latvijā, gan ārvalstis.

Slēpošanas trase “Žagarkalns” ir viena no pirmajām kalnu trasēm Latvijā, kas sāka ražot mākslīgo sniegu jau 1999. gadā, un joprojām vieni no pašiem pirmajiem, kas ik gadu uzsāk slēpošanas sezonu. Savukārt “Baltic Snowpark Agency”ir daļa no “We Build Parks” grupas, kasprojektē un būvē arī veikborda, velo un citus aktīvās atpūtas parkus.

Reklāma
Reklāma