Vasara atgriežas. Gaidāms jauns karstuma vilnis

Tuvākajās dienās Latvijā paaugstināsies gaisa temperatūra, svētdien un nākamās nedēļas sākumā tā var sasniegt +30 grādu atzīmi, prognozē sinoptiķi.

Tuvākajās dienās laiks kļūs atkal karstāks

FOTO: Shutterstock.com

Tuvākajās dienās laiks kļūs atkal karstāks

Ceturtdienas pēcpusdienā gaidāms līdz +26 grādiem silts laiks, piektdien un sestdien kļūs par grādu karstāks, augstākā gaisa temperatūra būs svētdien vai nākamās nedēļas pirmajā pusē.

Nākamnedēļ pastāv neliela iespēja sagaidīt pirmo tropisko nakti šogad. Par tropiskām sinoptiķi dēvē naktis, kad gaisa temperatūra nenoslīd zemāk par +20 grādiem.

Mākoņu daudzums būs neliels un mainīgs, vietām gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss.

Atbilstoši pašreizējai "Global Forecast System" prognozei nākamās nedēļas gaitā kļūs vēsāks, Jāņos gaisa temperatūra var nepakāpties augstāk par +18..+23 grādiem, iespējams īslaicīgs lietus un pērkons.

Lielākās izredzes sagaidīt lietu tuvākajā periodā prognozētas valsts austrumu un dienvidaustrumu novados, mazākās - Kurzemes piekrastē. 

Reklāma
Reklāma

Saules ultravioletais starojums saglabāsies augsts un var sasniegt gada augstāko līmeni. Cilvēki ar jutīgu ādu, neievērojot piesardzību, dienas vidū saulē var apdegt 10-15 minūtēs.

 

Avots: Jauns.lv