Ikšķiles pašvaldībai piespriež 100 eiro sodu lietā par bērnudārza rindām

Administratīvā rajona tiesa 12.aprīlī piemērojusi 100 eiro piespiedu naudassodu Ikšķiles pašvaldības vadītājam lietā, kurā vecāki apstrīd pašvaldības noteikto kārtību, kādā bērni piesakāmi rindā uz pašvaldības bērnudārzu.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Sodu domes vadība izpelnījusies  par pieprasītās informācijas nesniegšanu tiesai. Tiesnese Arlita Zariņa Latvijas Radio informē, ka šobrīd tiesas pieprasītie pierādījumi par rindas kārtību ir iesniegti, un tie izsniegti pieteicējiem.

Unikālā precedentā pērn tiesa pieņēma četru vecāku sūdzību par to, ka priekšroka pašvaldības vienīgajā bērnudārzā „Urdaviņa” tiekot dota divus, nevis trīs gadus veciem bērniem, kā arī tiem bērniem, kas nesen deklarēti novadā. Pagājuši jau astoņi mēneši, bet tikai šī gada sākumā sākts aktīvi skatīt lietu pēc būtības. Vecāku blakus sūdzība, kurā tika lūgts uzņemt viņu bērnus, negaidot lietas iztiesāšanu, gan noraidīja.

Bērnu vecāki pašlaik, aktīvās tiesvedības laikā, no komentāriem izvairās.

Plānojot bērnu, ir izdevīgāk, ka viņš piedzimst janvārī un februārī.

 

Reklāma
Reklāma

Notikušas jau vairākas tiesas sēdes, un nākamā gaidāma 27.aprīlī. Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa saka, par tiesu neko komentēt nevēlas. Bērnam rindā tagad varot izsekot arī elektroniski, to viņš arī nodemonstrē. Atsevišķiem bērniem gan ir prioritātes attiecībā pret pārējiem. Arī visiem pašvaldības darbinieku bērniem tiekot dota priekšroka. Šāds gadījums gan neesot ģimenes, kuras uz Ikšķili pārvākušās pēdējo gadu laikā.

"Tur nav nozīmes, vai tu esi dzīvojis šeit desmit gadus vai 20, vai tu esi jauns ienācējs. Godīgi sakot, kā lai pasaka? Tas varbūt humoram, bet, plānojot bērnu, ir izdevīgāk, ka viņš piedzimst janvārī un februārī. Bet ar šā gada 1.septembri pašvaldība, sākot no diviem gadiem, praktiski nodrošinās visiem bērniem pirmsskolas izglītības iestādes," stāsta Batņa.

Iepriekš vecāku vēršanos tiesā atzinīgi novērtēja Tiesībsarga biroja speciālisti. Spriedums šajā lietā būs precedents iespējamu līdzīgu strīdu izšķiršanā nākotnē.

Visu sižetu var noskatīties portālā LSM.lv