Reģionos trūkst zobārstu, kas gatavi par valsts naudu bērniem labot zobus

Reģionos trūkst zobārstu, kas gatavi par valsts naudu bērniem labot zobus, atklāj Tiesībsarga birojs, kas saņēmis iedzīvotāju sūdzības. Ģimenēm jārēķinās ar prāvām gaidīšanas rindām, ceļu uz citām pilsētām vai maksas pakalpojumiem.

 

FOTO: Shutterstock.com

Latvijas Radio veiktā eksperimentā, sazvanot Liepājas reģionālās slimnīcas reģistratūru atklājas, ka pie zobārsta par valsts naudu bērns var tikt ne ātrāk kā nākamgad. Gaidīšanas rinda tur ir aptuveni 450 dienas.
Liepājā valsts apmaksātas zobārstniecības pakalpojumus nodrošina četras ārstniecības iestādes, no tām divās ir tikai higiēnisti un divas - arī zobārsti, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija. Liepāja ir viena no Latvijas vietām, kur ir sarežģīta situācija ar valsts apmaksātas bērnu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību.
 

Lasi arī: Mazāk cukura, lielāka vērība profilaksei. Stomatologi nobažījušies par bērnu slikto zobu stāvokli 

 

Dienesta ambulatoro pakalpojumu nodaļas vadītāja Līga Gaigala stāsta, ka vairākas iestādes pārtraukušas līgumus. Tomēr gaidāms, ka jau drīz pilsētā būs vēl viens jauns zobārsts.

Piemēram, Liepājai netālajā Grobiņā ir četras zobārstniecības pakalpojumi. Madonā savukārt no pilsētas bez zobārsta, kāda tā uz laiku bija vēl nesen, tagad kļuvusi par pilsētu ar vienu zobārstniecības praksi, kas nodrošina bērniem valsts pakalpojumu. Tiesa, pieraksts tur ir pilns jau līdz augustam.

Nacionālais veselības dienests norāda: valsts apmaksātas zobārstniecības pakalpojumi bērniem ir arī Ērgļos, Jaunkalsnavā un Lubānā, tiesa, jārēķinās ar desmitiem kilometru attālumu.

Reklāma
Reklāma

Par zobārstu trūkumu reģionos iedzīvotāji sūdzas, saka Tiesībsarga biroja pārstāve Laila Grāvere. Viņa norāda, ka tā ir diskriminācija pret bērniem, kuri dzīvo ārpus Rīgas. Par to Latvijai aizrādīts arī starptautiski.

 

Visu sižetu var nokalusīties portālā LSM.lv