Bērni un jaunieši gatavi veidot skaistāku Latviju. Ideju FOTO

Mācību klases āra vidē, kukaiņu un gulbju māju izveide, ēku apgleznošana, oriģināli vides objekti un āra spēles, vērienīgas puķu dobes, dabas takas ar sajūtu elementiem, dažādi apzaļumošanas darbi – tās ir tikai dažas no skolēnu piedāvātajām vides labiekārtošanas un izdaiļošanas idejām, kas iesniegtas vides iniciatīvā „100 darbi Latvijai” ar mērķi sapost Latviju simtgades svinībās.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Zaļā klase - Saulkrastu vidusskolas 4.a klases iecere

 

Vides darbu idejas iesniegtas „100 darbi Latvijai” skolu konkursa 1.posmā, kurā piedalās vairāk kā 700 1.-12.klašu audzēkņi. Kopā konkursā saņemti 38 izstrādāti vides darbu projekti ar aprakstiem, vizualizācijām un telpiskiem maketiem. Izvērtējot darbu idejas un skiču kvalitāti, konkursa žūrija ir noteikusi trīs 1.posma laureātus, kas saņems gardumu grozu no veikalu tīkla RIMI:

10.–12.klašu grupā par uzvarētājiem tiek noteikti Rugāju novada vidusskolas 10.-12.klases skolēni par ieceri Rugāju pagasta centrā labiekārtot apģērbu maiņas vietu “Atver skapi!”. Ēkā, kur šobrīd atrodas apģērbu maiņas punkts, tiks veikts telpu kosmētiskais remonts, kā arī jaunieši apņēmušies izgatavot un pagastā izvietot plakātus ar skanīgu saukli, aicinot iedzīvotājus sakārtot savus drēbju skapjus un nevajadzīgo nest uz apģērbu maiņas vietu “Atver skapi!”. Tāpat ieplānots ciemos uzaicināt ekoloģiskās modes mākslinieci Velgu Krukovsku, lai kopīgi rīkotu modes skati no lietoto apģērbu kolekcijas, kā arī organizēt bezmaksas Andeli Mandeli. 

Reklāma
Reklāma

5.–9.klašu grupā uzvar Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 6.b klase par ieceri izgatavot  un Valkas pilsētas dīķī uzstādīt “Gulbju māju”. Gadu no gada Valkā ierodas gulbju pāris, kas priecē gan pieaugušos, gan bērnus. Šie cēlie putni ir kļuvuši par visas pilsētas mīluļiem, un skolēni apņēmušies tiem radīt jauku mājvietu. Kopā ar pašvaldības speciālistiem un ornitologu veikts rūpīgs izpētes darbs un izstrādās profesionāls gulbju mājas – ligzdas makets.

1.–4.klašu grupā par laureātiem tiek atzīta Saulkrastu vidusskolas 4.a un 4.b klase par ieceri skolas teritorijā izveidot “Zaļās klases” – mācību klases āra vidē, kurās labos laikapstākļos varēs zīmēt, gleznot, veikt dažādus eksperimentus, stādīt un kopt augus. Zaļo klašu ierīkošanai tiks izgatavoti galdi un soli, dekoratīvā siena no koka stumbriem, kā arī, izmantojot paletes, tiks izveidota oriģināla ziedu stādīšanas un kopšanas vieta. Taps arī galda spēles, mākslas stūrītis, pie kokiem tiks izvietoti putnu būrīši un barotavas, kā arī bērni uzstādīs lielo āra termometru, saules pulksteni un 3 atkritumu šķirošanas konteinerus. Tāpat skolēni apņēmušies ierīkot ugunskura vietu un dārzu pēc senajām latviešu metodēm - augstajā komposta dobē.


Līdz 2.maijam norisinās konkursa 2.posms - skolēni veic sagatavošanās darbus un pavasarī īstenos izstrādātās idejas, darbos iesaistot arī savus vecākus un vecvecākus, skolotājus, pašvaldības un vietējos uzņēmējus. Konkursa noslēgumā žūrija vērtēs paveikto darbu rezultātu – izcilību, vērienīgumu un radošumu. Galvenajā balvā mazākie (1.-4.klašu grupas laureāti) saņems aizraujošas ekskursijas Rīgā, bet lielākie (5.-9. un 10.-12.klašu grupu laureāti) dosies Tallink jūras ceļojumā uz Stokholmu.