Ģimenes pabalstu reforma: 10 eiro klāt par diviem bērniem; 166 - par pieciem

Ģimenes valsts pabalstu apmērus par katru bērnu nākamgad varētu arī nemainīt, taču plānots ieviest papildu piemaksu par kopējo nepilngadīgo bērnu skaitu ģimenē – jo vairāk bērnu aprūpē, jo lielāka šī piemaksa.  

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Jaunajā piedāvājumā atšķirībā no iepriekšējiem zaudētāju nebūšot, sola politiķi.    

Jaunais piedāvājums:

  • Ģimenei, kurā ir 2 nepilngadīgi bērni - 10 eiro piemaksa.
  • Ģimenei, kurā ir 3 nepilngadīgi bērni - 66 eiro piemaksa.
  • Ģimenei, kurā ir 4 nepilngadīgi bērni - 116 eiro piemaksa.
  • Ģimenei, kurā ir 5 nepilngadīgi bērni - 166 eiro piemaksa.
  • Par katru nākamo bērnu vēl 50 eiro.


Vienlaikus līdzšinējie pabalsti paliktu nemainīgi, un to apmērs joprojām būtu atkarīgs no patiesās bērnu ienākšanas secības ģimenē. Piemēram, otrais bērns saņems 22 eiro pabalstu arī tad, ja pirmais būs kļuvis pilngadīgs. Tā ir galvenā atšķirība no iepriekšējā piedāvājuma, kurš paredzēja, ka katra nākamā bērna pabalsts līdz ar vecāko brāļa vai māsu pieaugšanu samazinātos, jo, piemēram, otrais pabalsta apmēra ziņā kļūtu par pirmo. 

Patlaban pabalsta apmērs par pirmo bērnu ir 11,38 eiro, par otro - 22,76 eiro, par trešo - 34,14 eiro, bet par ceturto un nākamajiem 50,07 eiro.

Reklāma
Reklāma

Vecāku organizācijā “Mamamuntetiem.lv” jauno piedāvājumu vērtē atbalstoši, jo tas ir solis uz nevienlīdzības mazināšanu. Tomēr, lai tiešām atbalstītu demogrāfiju, bērnus un viņu vecākus, ir vēl daudz darāmā.

“Lai nav situācija, ka man ir trīs bērni, bet ir cita ģimene, kurā nav neviena bērna, tad rezultātā man pensija būs mazāka, nekā tai ģimenei, kurai nav bērnu un, ja tā situācija šobrīd tāda ir, tad tā nevajadzētu būt. Un pie šādām daudzām it kā niansēm ir jāpiestrādā, lai ģimenes jūt, ka viņas ir novērtētas, un nevis lai mums te būtu visiem nauda nākotnē, bet, ka tu tiešām novērtē tos bērnus, kas ir šodien,” vecāku organizācijas “Mamamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Galīgajai skaidrībai par jauno pabalstu kārtību jābūt līdz ar nākamā gada budžeta pieņemšanu, ko plāno novembrī.
 

Visu sižetu var noskatīties šeit LSM.lv