Pēc traģēdijas Ventspils peldbaseinā būs papildu instruktori un videonovērošana. VIDEO

Peldēšanas nodarbībās mazi bērni pastāvīgi ir jāuzrauga ne tikai trenerim, bet arī glābējam vai instruktoram. Tas ir viens no secinājumiem, kas izdarīts pēc tam, kad Ventspils peldbaseinā gāja bojā četrus gadus vecs zēns. Turpinās izmeklēšanas un ekspertīzes. Pēc traģēdijas Ventspils peldbaseinā nolemts pieņemt darbā papildu instruktorus un arī nodrošināt videonovērošanu.

Ekrānuzņēmums no video. Mazais peldbaseins.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Ekrānuzņēmums no video. Mazais peldbaseins.

Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā par mazā zēna dzīvību 40 minūšu garumā cīnījās divas ātrās palīdzības ekipāžas. Diemžēl nesekmīgi. Tagad skan līdzjūtības vārdi tuviniekiem. Arī no Ventspils domes un baseina vadības.

Traģēdijas vietas – mazā baseina seklākajā galā dziļums ir tikai 75 centimetri. Un tas tiek uzskatīts par pietiekamu tik maziem bērniem. Dziļākajā galā gan 1,22 metri, bet tas bijis ar peldošo līniju norobežots un bērniem tur peldēt bijis aizliegts. Netālu aiz žalūzijām sēdējuši vecāki. Taču viņi baseinā notiekošo neredzēja, jo žalūzijas bijušas ciet, lai nenovērstu bērnu uzmanību no nodarbībām.

Kas īsti notika? To tagad izmeklē gan policija, gan mediķi, gan arī speciāla domes komisija. Pagaidām neoficiālā, bet vairāku avotu Latvijas Televīzijai (LTV) apstiprinātā versija ir šāda: baseinā kopā ar treneri bijuši 15 bērni. Nodarbības laikā zēns trenerim palūdzis atļauju doties uz tualeti un šādu atļauju arī saņēmis. Bet jau pēc tualetes apmeklējuma, atgriežoties atpakaļ, puisēns ielēcis ūdenī bez drošībai paredzētā peldlīdzekļa. Un treneris to nav pamanījis.

To, ka zēns guļ baseina dziļajā galā zem ūdens, trenerim pateicis kāds cits četrgadīgs mazulis – meitenīte, kuras māte LTV to apstiprināja.
"Visiem bija teikts, ka jāpeld uz riņķi. Un viņa teica, ka viņa redzēja puiku. Un viss. Pati jau viņa, protams, neko nesaprata, viņai tikai četri gadi. Viņa vienkārši teica, ka puika zem ūdens peldas. (..) Un tad treneris arī aizgāja uzreiz skatīties," stāstīja nodarbību dalībnieces māte Diāna Viktorova.

 

Jautāta, kā vērtē drošību peldbaseinā, Viktorova atzina: "Nu – vienmēr ir tā, kad atnāk uz treniņu, neviens baseinā nedrīkst iet, kamēr treneris nav. Ja atnāk kādi jauni bērni, treneris viņus nelaiž uzreiz ūdenī, viņš sākumā paskaidro visus noteikumus. Tas dziļums vienmēr ir norobežots un pateikts, ka tālāk nevar peldēt. Vienīgais mīnuss ir tas, ka treneris ir viens. Bet bērni ir daudzi."

Reklāma
Reklāma

Tagad tiek atzīts, ka tāpat kā lielajām skolēnu grupām lielajā peldbaseinā, arī mazuļu baseinā pastāvīgi bērnus uzraudzīs ne tikai treneris, bet arī glābējs.

Sola, ka tiks uzstādītas arī novērošanas kameras.

Domē gan tomēr noliedz dažādos komentāros izskanējušās ziņas, ka bērnu grupas nodarbībās esot tik lielas tādēļ, ka treneri grib vairāk nopelnīt. Tas neesot tiesa, jo treneriem maksājot nevis par bērnu skaitu, bet par nostrādātajām stundām.

 

Avots: www.lsm.lv