Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija pirms skolas sākšanās konsultēs pedagogus un vecākus

Sagaidot jauno mācību gadu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko akciju pedagogiem un vecākiem. 

 

FOTO: Shutterstock.com

Šogad akcija norisināsies no 28. augusta līdz 3. septembrim, un tās laikā pedagogiem un vecākiem būs iespēja zvanīt uz Uzticības tālruni 116111 un saņemt profesionālas konsultācijas un atbalstu par sev aktuāliem jautājumiem saistībā ar bērniem.


29.augustā, no plkst.13 līdz 16 uz jautājumiem par bērnu drošību, piemēram, kā bērnam sevi pasargāt uz ielas, ja viņš ir apmaldījies, kā rīkoties, ja kāds grib atņemt mantas, kā sazvanīt policiju un kādos gadījumos to darīt, ja kāds laužas dzīvoklī vai seko, kā bērnam sevi pasargāt interneta vidē, kā arī par ceļu satiksmes drošību, pārvietojoties kā gājējam vai velobraucējam, atbildēs Valsts policijas pārstāve Olga Podžuna.

30.augustā šajā pašā laikā jautājumos par bērnu tiesību nodrošināšanu skolās un pirmsskolās konsultēs VBTAI galvenā inspektore Dagne Frankoviča. 

31.augustā uz jautājumiem, kas saistīti ar atbalsta programmas izstrādi bērniem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām, konsultatīvā atbalsta sniegšanu vecākiem un pašvaldību speciālistiem, piemēram, sociālajiem darbiniekiem un izglītības iestāžu atbalsta personālam, atbildēs VBTAI Konsultatīvās nodaļas vadītāja Inga Millere.

Akcijā "Atpakaļ uz skolu!" VBTAI vēlas sniegt atbalstu tieši vecākiem un pedagogiem, tā cenšoties atvieglot ar mācību gada uzsākšanu saistīto problēmu risināšanu.

Reklāma
Reklāma