29.maijā ugunsdzēsēji veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests  šodien plkst.14 visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, informē VUGD. 

Tikai bez panikas!

FOTO: Shutterstock.com

Tikai bez panikas!

Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama, jo tā ir tikai kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. VUGD aicina viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu klientus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos panika.

Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā iedzīvotāji tās tomēr nedzird, nevajag satraukties, jo reālas ārkārtas situācijas gadījumā tiks izmantoti arī citi iedzīvotāju apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem. Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras izvietotas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Reklāma
Reklāma