Tiesu izpildītāju dienās sniegs bezmaksas juridiskās konsultācijas par uzturlīdzekļu piedziņu

Šī gada 9. un 10. martā ikviens Latvijas iedzīvotājs Tiesu izpildītāju dienu ietvaros varēs saņemt bezmaksas konsultācijas par uzturlīdzekļu piedziņu. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, konsultācijas iespējams saņemt jebkurā zvērinātu tiesu izpildītāju birojā klātienē no 10 līdz 17.

Pēdējos divos gados tiesu izpildītāju lietvedībā kopā reģistrētas vairāk nekā 12 000 uzturlīdzekļu piedziņas lietu

FOTO: Shutterstock.com

Pēdējos divos gados tiesu izpildītāju lietvedībā kopā reģistrētas vairāk nekā 12 000 uzturlīdzekļu piedziņas lietu

Kā rāda prakse, nereti persona, kurai saskaņā ar tiesas nolēmumu vai notariālo aktu ir tiesības saņemt uzturlīdzekļus, nezina, kā šīs savas tiesības realizēt. Šādos gadījumos persona var vērsties pie tiesu izpildītāja un pret nemaksātāju tiks uzsākta lieta par uzturlīdzekļu piedziņu.
 

Uzturlīdzekļu jeb alimentu nemaksātāju lietas ir vienas no izplatītākajām lietām, ar kurām ikdienā nākas strādāt tiesu izpildītājiem. Pēdējos divos gados tiesu izpildītāju lietvedībā kopā reģistrētas vairāk nekā 12 000 uzturlīdzekļu piedziņas lietu, ar izpildi līdz šim brīdim pabeigtas vairāk nekā 7000 lietu.
 

“Saskaņā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda sniegto statistiku, 2016. gadā uzturlīdzekļu piedziņas lietās atgūti 4,29 miljoni eiro, kas ir vairāk nekā 2015. gadā (3,51 miljons eiro). Jautājumi par to, ko darīt, ja persona nemaksā uzturlīdzekļus, kur vērsties, kādi dokumenti nepieciešami, lai tiesu izpildītājs uzsāktu piedziņu no uzturlīdzekļu nemaksātāja, tāpat aizskartās puses, uzturlīdzekļu nemaksātāja tiesības un pienākumi – tie ir jautājumi, kas skar plašu sabiedrības daļu,” šī gada Tiesu izpildītāju dienu temata izvēli skaidro Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs Andris Spore.
 

“Tiesu izpildītāju dienu ietvaros arī skaidrosim apmeklētājiem izmaiņas līdzšinējā uzturlīdzekļu saņemšanas kārtībā. Ar 2017. gada 1. februāri alimentu (uzturlīdzekļu) nemaksāšanas gadījumā persona, kurai pienākas uzturlīdzekļi, varēs tos no UGF saņemt divreiz ātrāk nekā līdz šim. Praksē redzējām, cik daudz laika paiet no lietas uzsākšanas līdz brīdim, kad bērna vecāks līdzekļus saņem. Tādēļ kopīgi ar Tieslietu ministriju un Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju izstrādājām uzlabojumus normatīvajā regulējumā, samazinot šo periodu no mēneša līdz aptuveni 15 dienām,” papildina Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja vietniece Iveta Kruka.
 

Reklāma
Reklāma

Tiesu izpildītāju dienas, kas noris jau otro gadu, ir Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes iniciatīva. Šo dienu mērķis ir dot iespēju cilvēkiem bez maksas saņemt juridiskās konsultācijas, kā arī uzzināt vairāk par tiesu izpildītāju darbu Latvijā.

Tiesu izpildītāji ir valsts amatpersonas, kuru pienākums ir panākt tiesu spriedumu izpildi aizskartās puses, valsts un sabiedrības interesēs. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pienākums ir rūpēties par nozarē strādājošo profesionalitāti un publiski pārstāvēt viņu viedokli.
 

Bezmaksas konsultācijas sniegs 96 tiesu izpildītāji visos Latvijas lielākajos reģionos un pilsētās. Biroju adrešu un tālruņu saraksts pieejams Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes mājaslapā www.lzti.lv, uzziņu tālrunis: +371 67290005. Saite uz LZTI biroju sarakstu šeit.