Pašvaldības policisti no ģimenes izņem divus briesmīgos apstākļos dzīvojušus bērnus

Sestdien, 13.augustā, Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Iļģuciemā, kur kāda kaimiņa dzīvoklī atradās iereibusi sieviete, kura nespēja parūpēties par saviem bērniem.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Viens no kārtības sargiem devās uz sievietes norādīto dzīvokli, lai sastaptu bērna tēvu un veiktu abu bērnu dzīvesvietas apskati. Publicitātes foto.


Ierodoties notikuma vietā, sastapts policijas izsaucējs, kurš norādīja uz iereibušo sievieti un diviem maziem bērniem. Sieviete tieši tobrīd dzēra alu no plastmasas pudeles. Netālu no viņas atradās divi mazi bērni – divus gadus veca meitene un desmit mēnešus vecs puisēns, kurš tajā brīdī pacēla no netīras grīdas ābolu un sāka to ēst. Abi bērni bija nekopti un nēsāja piesmakušus pamperus. Savukārt telpa bija pilna ar cigarešu dūmiem, uz galda stāvēja vairāki alkoholisko dzērienu iepakojumi, bet uz grīdas metējās tukšās alkohola pudeles un cigarešu izsmēķi.


Neskatoties uz policijas darbinieku klātbūtni, bērnu māte nekautrēdamies smēķēja bērnu klātbūtnē un lietoja cieņu aizskarošus izteicienus, kurus tikko runātspējīgie bērni atkārtoja. Tāpat pārrunu laikā māte nepievērsa ne mazāko uzmanību abu bērnu gaitām, viņiem bija brīvi pieejami dažādi asi priekšmeti. Sieviete paskaidroja, ka viena bērna tēvs guļ citā šīs ēkas dzīvoklī, bet otram bērnam tēva neesot, jo viņš pēc bērna dzimšanas neesot interesējies par atvases gaitām.


Viens no kārtības sargiem devās uz sievietes norādīto dzīvokli, lai sastaptu bērna tēvu un veiktu abu bērnu dzīvesvietas apskati. Ieejot otrā dzīvoklī, sastapts vīrietis, kurš bija iemidzis un nosmērējies pats ar saviem izkārnījumiem. Arī bērna tēvs bija manāmā alkohola reibumā. Veicot pārrunas ar vīrieti, viņš kārtības sargiem pastāstīja, ka viņam ir vienalga, kur šobrīd atrodas un ko dara viņa bērns, un lai darot ar viņu ko vien vēloties.


Apskatot vienistabas dzīvokli, konstatēts, ka tas nav piemērots bērnu audzināšanai - dzīvokļa telpas bija piesmēķētas, grīda bija netīra, bērniem nebija gultiņas un ledusskapī nebija piemērotas pārtikas. Apskates laikā dzīvoklī ienāca kaimiņiene, kura kārtības sargiem pastāstīja, ka bērnu tēvs divus gadus vecajai meitai un astoņus mēnešus vecajam dēlam regulāri devis alkoholu, lai viņi nomierinātos un ātrāk iemigtu.

Reklāma
Reklāma


Ņemot vērā visu konstatēto, izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri apskatot abus bērnus, pamanīja, ka viņiem uz ķermeņa ir dažādi izsitumi, iespējams, radušies minimālo higiēnas prasību neievērošanas dēļ, savukārt citi veselības traucējumi netika konstatēti.


Veikta alkohola koncentrācijas pārbaude mātei, kuras laikā noskaidrots, ka viņa ir 2,98 promiļu reibumā. Pieņemts lēmums abus bērnus šķirt no ģimenes un nogādāt krīzes centrā, kur tie nodoti medmāsas aprūpē. Par notikušo uzsākta lietvedība, kā arī informēta Rīgas bāriņtiesa.