Iedzīvotāji arvien biežāk izmanto mobilo aplikāciju policijas izsaukšanai

Šā gada pirmajos sešos mēnešos ievērojami pieaudzis to ziņojumu skaits, kuros iedzīvotāji zvana vietā izvēlējušies ziņot ar mobilās aplikācijas palīdzību. Sešu mēnešu periodā 7,8% no izsaukumiem bijuši caur mobilo lietotni, savukārt pērn sešu mēnešu periodā šis īpatsvars bija tikai 3,5% no visiem izsaukumiem.

Katrs trīspadsmitais jeb 4855 izsaukumi bijuši tieši caur mobilo lietotni.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Katrs trīspadsmitais jeb 4855 izsaukumi bijuši tieši caur mobilo lietotni.

 

No pagājušā gada sākuma iedzīvotājiem ar Rīgas pašvaldības policiju (RPP) iespējams sazināties ne tikai pa tālruni 110, bet arī ar mobilās aplikācijas starpniecību. Būtiski ir tas, ka mobilajā lietotnē ir iespējams arī pievienot pārkāpuma foto vai video, ko policija vēlāk var izmantot kā pierādījumu. Salīdzinot pagājušā gada pirmā pusgada rezultātus ar šā gada pirmo pusgadu, ir redzams, ka arvien vairāk iedzīvotāju mobilo aplikāciju ziņošanai.

 

Šā gada pirmajos sešos mēnešos RPP kopā ir reģistrējusi 62 292 izsaukumus, kas ir par 7993 izsaukumiem vairāk nekā pērn. Katrs trīspadsmitais jeb 4855 izsaukumi bijuši tieši caur mobilo lietotni. Savukārt pērn pirmajā pusgadā mobilajā lietotnē bija saņemti vien 1915 izsaukumi. Lielākā daļa izsaukumu bijuši par neatļautā vietā novietotiem transportlīdzekļiem.

 

Reklāma
Reklāma

Rīgas pašvaldības policijai caur mobilo lietotni iespējams ziņot gan reģistrēti lietotāji, gan anonīmi lietotāji. Reģistrēti lietotāji pēc ziņojuma nosūtīšanas vēlāk saņem īsu atbildi par padarīto.

 

Mobilo aplikāciju iespējams iegūt:
Android 
iOS