Aicina atbalstīt sociālā atbalsta centra izveidi Siguldas novadā vecākiem ar mazgadīgiem bērniem krīzes periodā un grūtniecēm

Biedrība „Cerību spārni” Siguldas novada „Kārklos” lietošanā uz 10 gadiem saņēmusi māju, zemi un saimniecības ēkas, kur plānots izveidot sociālā atbalsta centru „Cerību māja”. 

Sociālā atbalsta centrs sniegs atbalstu vecākiem ar zemām prasmēm, kuriem ir mazi bērni, lai mācītu rūpēties par bērnu, apgūtu dzīvesprasmes un mācītos veidot un organizēt patstāvīgu dzīvi

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Sociālā atbalsta centrs sniegs atbalstu vecākiem ar zemām prasmēm, kuriem ir mazi bērni, lai mācītu rūpēties par bērnu, apgūtu dzīvesprasmes un mācītos veidot un organizēt patstāvīgu dzīvi

 

„Cerību mājā” tiks nodrošināti divi diennakts pakalpojumi – sociālā rehabilitācija vecākiem ar mazgadīgiem bērniem pēckrīzes periodā, aprūpes un dzīvesprasmju apmācībā, kā arī atelpas brīža pakalpojums vecākiem, kuriem ir bērni, jaunieši vai pieaugušie ar invaliditāti.

Lai „Cerību māja” uzsāktu darbu, ir nepieciešamas mēbeles – gultas bērniem un pieaugušajiem, galdi, krēsli, skapji un citi sadzīves priekšmeti. Tāpat nepieciešams zāles pļāvējs, impregnēti dēļi un stabi zirgu aploka izveidošanai. Noderīgs būs arī finansiālais atbalsts.
 

Sociālo rehabilitāciju vecākiem ar mazgadīgiem bērniem pēckrīzes periodā plānots sniegt laikā, kad palīdzība un atbalsts ir saņemts krīzes centrā, bet ar krīzes centra atzinumu un izvērtējumu vecākiem un bērniem ir nepieciešama papildu sociālā rehabilitācija un ikdienas sadzīves prasmju apgūšana, kā arī atbalsts patstāvīgas dzīves sakārtošanā. Sociālā atbalsta centrs sniegs atbalstu vecākiem ar zemām prasmēm, kuriem ir mazi bērni, lai mācītu rūpēties par bērnu, apgūtu dzīvesprasmes un mācītos veidot un organizēt patstāvīgu dzīvi. Atbalsts tiks sniegts arī jaunajām māmiņām vai sievietēm, kuras gaida bērniņu un nesaņem tuvinieku atbalstu.
 

Reklāma
Reklāma

Savukārt atelpas brīža pakalpojums paredz, ka vecāki, kuriem ir bērni, jaunieši vai pieaugušie ar invaliditāti, varēs atstāt savu „rūpju bērnu” uz dienu vai ilgāku laiku, un „Cerību mājas” darbinieki nodrošinās šo cilvēku uzraudzību, aprūpi, kā arī organizēs saturīgi pavadītu laiku ikdienā.


Sociālā atbalsta centra „Cerību māja” un biedrības „Cerību sēta” ziedojumu konts:

Biedrība „Cerību spārni”
Reģ. Nr. 40008078885
AS SEB banka konts: LV69UNLA0050024029419


Plašāka informācija par projektu „Cerību māja” pieejama, piezvanot uz tālruni 26371923 (Eva Viļķina).