Rēzeknē glābējsilītē ielikts divas dienas vecs zīdainis; māte zīmītē lūdz piedošanu

Rēzeknes slimnīcā esošajā glābējsilītē 20.februārī plkst.16.55 atstāts divas dienas vecs puisēns.

FOTO: Shutterstock.com

Zīdaiņa māte atstājusi arī zīmīti, kurā lūdz piedošanu par savu rīcību un pauž cerību, ka jaunajā ģimenē bērniņam būs labi.

Mazulis nekavējoties ievietots slimnīcas bērnu nodaļā, jo konstatēts, ka bērna stāvoklis ir vidēji smags - mediķi viņam konstatēja anēmiju un veica nepieciešamās manipulācijas bērna veselības stāvokļa uzlabošanai.

 

Pēc tam puisēns tika pārvests uz Jēkabpils reģionālajā slimnīcā esošo perinatālās aprūpes centru, kas ir specializēts medicīniskās aprūpes centrs un sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, ārstniecisku un konsultatīvu palīdzību jaundzimušajiem. Šobrīd bērniņā veselības stāvoklis ir labs. 

 

Tā kā kopā ar mazuli glābējsilītē bija atstāts arī vakcinācijas kalendārs un bērnam uz pleca bija redzama vakcinācijas vieta, mediķi secinājuši, ka mazulis dzimis nevis mājās, bet gan kādā no tuvējiem dzemdību namiem.

 

Reklāma
Reklāma

Zīdaiņa māte atstājusi arī zīmīti, kurā lūdz piedošanu par savu rīcību un pauž cerību, ka jaunajā ģimenē bērniņam būs labi.

 

Patlaban sociālajam darbiniekam ir uzdots reģistrēt bērnu dzimtsarakstu nodaļā, lai jaundzimušais varētu tikt ievietots ārpusģimenes aprūpes iestādē un varētu sākties viņa adopcijas process.

 

Glābējsilīte Rēzeknē tika atvērta 2012.gada novembrī.