Steidzami meklē viesģimeni, kas varētu uzņemt divus Ukrainas karadarbībā cietušus bērnus

Biedrība „Alianse Latvija bez bāreņiem” steidzami meklē Latvijā viesģimeni, kas oktobrī uz vienu mēnesi varētu uzņemt divus Ukrainas karadarbībā cietušus bērnus, piektdien pavēstīja biedrības valdes locekle Irina Čžou.

Plānots, ka līdz gada beigām Latvijā ieradīsies vēl 30 bērnu no Ukrainas, tostarp 15 bērnu oktobrī un tikpat daudz - decembrī.

FOTO: Shutterstock.com

Plānots, ka līdz gada beigām Latvijā ieradīsies vēl 30 bērnu no Ukrainas, tostarp 15 bērnu oktobrī un tikpat daudz - decembrī.

Nākammēnes Latvijā ierodas kārtējā 15 ukraiņu bērnu grupa, taču diviem bērniem no šīs grupas pagaidām nav izdevies atrast viesģimeni.

Ja esat ar mieru pielikt savu roku Ukrainas bērnu sociālajā rehabilitācijā un uzņemt savā ģimenē divus pusaudžus – zēnu un meiteni -, lūdzu atsaucieties, rakstot uz e-pastu info@labb.lv.
 

„Protams, tas nav viegls lēmums uzņemt savās mājās bērnu, taču tās Latvijas ģimenes, kurās jau pabijuši ukraiņu bērni, ir paudušas gandarījumu, ka ir spējušas viņiem sniegt savu mīlestību un sirds siltumu,” teica Irina Čžou.

Reklāma
Reklāma

"Alianse Latvija bez bāreņiem" īsteno rehabilitācijas programmu „No ģimenes ģimenei”, kuras gaitā mūsu valstī jau pabijuši 82 bērni no Ukrainas. Bērni no karadarbībā cietušajām ģimenēm uz mēnesi tiek uzaicināti uz dažādām valstīm, tostarp uz Latviju, lai izietu sociālu rehabilitāciju. Bērni dzīvo ģimenēs, kamēr viņu vecāki izmanto šo laiku, lai iekārtotu savu dzīvi jaunā vietā, atrastu mājokli un darbu vai arī atgrieztos mājās un atjaunotu kara nopostīto mitekli.

Plānots, ka līdz gada beigām Latvijā ieradīsies vēl 30 bērnu no Ukrainas, tostarp 15 bērnu oktobrī un tikpat daudz - decembrī.