Jaunie vecāki aicināti iesniegt dokumentus VSAA elektroniski

Tuvojoties priecīgajam notikumam - bērniņa nākšanai pasaulē - jaunajiem vecākiem jāgatavojas arī virknei formalitāšu, kuras nepieciešams nokārtot. Lai izvairītos no gaidīšanas rindās, iestāžu apmeklēšanas vīrusu epidēmiju laikā un nogurdinošiem braucieniem uz dažreiz ne tik tuvajām Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) filiālēm, "Latvijas valsts radio un televīzijas centrs" aicina iesniegt nepieciešamos dokumentus elektroniski.

Lai jaunajiem vecākiem nebūtu jāgaida garās rindās, iesniegumus par pabalstu piešķiršanu var iesniegt arī elektroniski.

FOTO: Edijs Pālens, http://www.edijsfoto.lv/

Lai jaunajiem vecākiem nebūtu jāgaida garās rindās, iesniegumus par pabalstu piešķiršanu var iesniegt arī elektroniski.

 

Īpaši ērts jaunajiem vecākiem, kas vēlas maksimāli daudz laika veltīt savam bērnam, nevis valsts iestāžu apmeklēšanai, būs virtuālais eParaksts. Tas ir drošs elektroniskais paraksts, kura lietošana, tostarp dokumentu parakstīšana un parakstītu dokumentu pārbaude, notiek interneta vidē portālā www.eparaksts.lv. Lai lietotu drošu virtuālo eParakstu, nepieciešams tikai dators (viedtālrunis vai planšetdators) un interneta pieslēgums. 

 

Iesniegumus VSAA var nosūtīt, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu (eParakstu), atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Dokumentiem, kas parakstīti ar drošu eParakstu, ir tāds pats juridisks spēks, kā dokumentiem, kas veidoti un parakstīti papīra formā.

 

VSAA elektroniski iespējams iesniegt šādus dokumentus:

- Iesniegumu maternitātes pabalsta piešķiršanai

- Iesniegumu paternitātes pabalsta piešķiršanai

- Iesniegumu bērna piedzimšanas pabalsta piešķiršanai

- Iesniegumu bērna kopšanas pabalsta piešķiršanai

Reklāma
Reklāma

- Iesniegumu vecāku pabalsta piešķiršanai

- Iesniegumu ģimenes valsts pabalsta vai tā piemaksas piešķiršanai

- Iesniegumus valsts atbalsta piešķiršanai

 

Pieprasot pabalstu elektroniski, var izmantot VSAA mājas lapā www.vsaa.lv  esošās veidlapas, vai iesniegt brīvā formā uzrakstītu pieprasījumu, norādot nepieciešamās ziņas konkrētā pabalsta saņemšanai.

 

Virtuālo eParakstu iespējams iegūt komplektā ar pakalpojumu Mobilais kods kādā no 45 "LMT" klientu centriem visā Latvijā, kā arī eParaksta klientu apkalpošanas centros - Latvijas Universitātes Studentu servisā, "Izzi" un "Unicreditleasing" klientu apkalpošanas centros. Pilnībā attālināti virtuālo eParakstu var iegūt eID, eParaksta viedkartēs, "SEB" interneta bankas un Mobilā koda lietotāji.

 

Droša elektroniskā paraksta, tostarp virtuālā eParaksta, izsniegšanu nodrošina Latvijā vienīgais Uzticams sertifikācijas pakalpojumu sniedzējs - "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs".