Brīdina par vairāku tievēšanas līdzekļu reklamēšanu bez reģistrācijas

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), veicot tirgus uzraudzību, ir konstatējis, ka vairāku preču, svara samazināšanas līdzekļu - "Tievēšanas forte", "Weight Loss", "Green Coffee" - reklāmās un informācijā par precēm konkrētie līdzekļi tiek dēvēti par uztura bagātinātājiem, lai gan oficiāli nemaz nav reģistrēti.

Ēdot kūkas, īpaši notievēt nevar, taču arī jāuzmanās, lietojot ķīmiskos svara samazināšanas līdzekļus.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Ēdot kūkas, īpaši notievēt nevar, taču arī jāuzmanās, lietojot ķīmiskos svara samazināšanas līdzekļus.

 

 

PTAC ir atklājis, ka iepriekšminētie svara samazināšanas līdzekļi nav reģistrēti vai paziņoti Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Novērtēšanas un reģistrācijas departamentā kā uztura bagātinātāji. Līdz ar to saskaņā ar normatīvajiem aktiem konkrēto svara samazināšanas līdzekļu reklamēšana nav atļauta, portāls mammamuntetiem.lv uzzināja PVD.

 

Ju no šā gada februāra PTAC īsteno projektu komercprakses uzraudzībai uztura bagātinātāju jomā. Pirmie projekta rezultāti parāda, ka attiecīgajā jomā pastāv problēmas, kas var apdraudēt gan patērētāju tiesības, gan rada riskus sabiedrības veselībai. Joprojām tiek reklamētas un piedāvātas preces, piemēram, svara samazināšanas līdzekļi, kas nepamatoti tiek dēvētas par uztura bagātinātājiem, līdz ar to maldinot patērētājus.

 

PTAC ir konstatējis iepriekš minēto svara samazināšanas līdzekļu reklāmas vairākās Latvijā populārās interneta vietnēs. Lai risinātu problēmsituāciju, PTAC ir sazinājies ar konkrētajām interneta vietnēm un šobrīd lielākajā daļā gadījumu PTAC norādītais pārkāpums ir novērsts.

 

Centrs aicina patērētājus būt ļoti uzmanīgiem un vērīgiem, iegādājoties uztura bagātinātājus.

Reklāma
Reklāma

 

PTAC informē, ka uztura bagātinātāju reklāmas var maldināt patērētāju, piemēram, reklāmas materiālos sniedzot apgalvojumus par produkta pārsteidzošu un neticamu iedarbību, kas daudzos gadījumos ir maldinoši un sniegtā informācija ir patiesībai neatbilstoša, kā arī tiek izmantotas noteiktajā kārtībā neatļautas veselīguma norādes.

 

Aicinām patērētājus pirms iegādāties konkrēto preci pārbaudīt, vai PVD ir reģistrējis šo līdzekli kā uztura bagātinātāju.

 

PVD atgādina: "Latvijā drīkst izplatīt tikai reģistrētus uztura bagātinātājus. Nereģistrēti uztura bagātinātāji var būt bīstami patērētāju veselībai. Pirms iegādāties uztura bagātinātāju, par tā nepieciešamību un lietošanu jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu".

 

PTAC informē, ka uztura bagātinātāju komercprakses uzraudzības projekta mērķis ir panākt, lai patērētāji netiktu maldināti attiecībā uz uztura bagātinātāju piedāvājumiem un saņemtu patiesu informāciju, jo īpaši, ja komercpraksē izmantotas veselīguma norādes. PTAC uzraudzības projekta laikā pārbauda mājaslapas, kā arī citus informatīvus materiālus, kas izmantoti uztura bagātinātāju piedāvājumos patērētājiem. Tāpat PTAC veic nepieciešamos uzraudzības pasākumus konstatēto pārkāpumu novēršanai un patērētāju tiesību aizsardzībai, kā arī īsteno preventīvus pasākumus, lai patērētājiem, iegādājoties uztura bagātinātājus netiku nodarīts kaitējums īstenotās negodīgās komercprakses rezultātā.