Kā palīdzēt puncim, kad apēsts daudz ogu un augļu?

Vasara ir laiks, kad bērnam ir iespēja izbaudīt dažādas ogas un augļus praktiski neierobežotā daudzumā. To noteikti vajag izmantot, jo tādējādi iespējams uzņemt mums visiem tik ļoti nepieciešamos vitamīnus. Bet jārēķinās, ka izmainīta ikdienas ēdienkarte var nest līdzi arī vēdera diskomfortu. Kā ar to cīnīties?
Vasara ir laiks, kad bērnam ir iespēja izbaudīt dažādas ogas un augļus praktiski neierobežotā daudzumā, bet jārēķinās, ka izmainīta ikdienas ēdienkarte var nest līdzi arī vēdera diskomfortu.

FOTO: Publicitātes foto

Vasara ir laiks, kad bērnam ir iespēja izbaudīt dažādas ogas un augļus praktiski neierobežotā daudzumā, bet jārēķinās, ka izmainīta ikdienas ēdienkarte var nest līdzi arī vēdera diskomfortu.

Zemenes un mellenes ir izcils C vitamīna avots, savukārt bumbieri ir bagāti ar folskābi

Augļus un ogas vasarā vislabāk lietot svaigā veidā, jo tad bērns uzņem visvairāk noderīgo vitamīnu un minerālvielu. 

Tajā pat laikā jāņem vērā, ka šāda svaigu augļu patērēšana stipri lielākos apjomos kā ierasts var diezgan viegli izjaukt dabisko līdzsvaru zarnu traktā. 

 

Bērnam biežāk sastopamās sūdzības pēc augļu ēšanas ir:

  • šķidrāka vēdera izeja;
  • vēdera pastiprināta pūšanās;
  • sāpes vai diskomforts.

Nedrīkst arī aizmirst, ka bērni ne vienmēr kārtīgi nomazgā rokas un pašus augļus pirms to ēšanas, tādējādi palielinot iespējas saslimt ar zarnu trakta infekciju. 


Labā ziņa - ir vairāki ieteikumi, ko varam izmantot, lai vasaras diētu padarītu mums visiem patīkamāku.

Vēdera pūšanos un tā šķidrāku izeju var risināt pavisam vienkārši. Atslēga slēpjas labajās zarnu baktērijās – probiotikās. Tās bērns var uzņemt pilienu, pulverīšu vai kapsulu veidā. Probiotikas ne tikai palīdzēs mazināt vēdera sūdzības, bet, uzņemtas profilaktiski, arī novērsīs nelabsajūtas rašanos vēderā jau sākotnēji. 

 


Bieži par bērna vēdera nedienām ir atbildīgs izjaukts zarnu trakta baktēriju līdzsvars. Pie neierasta uztura baktēriju sadalījums izmainās, un nelabvēlīgie mikroorganismi var ņemt virsroku. Augļi satur arī daudz augļu cukuru jeb fruktozi, kas daļai bērnu var izsaukt pastiprinātu vēdera pūšanos. Lietojot probiotikas papildus augļu sezonai, tiek veicināts dabiskais zarnu trakta līdzsvars un atjaunota labvēlīga vide normālām tā funkcijām – labās baktērijas palīdz sašķelt augļu cukuru un mazina vēdera pūšanos. 
 

Lai gan probiotiku baktēriju celmi ir ļoti daudz un dažādi, speciālisti bērnu vecākiem iesaka dot priekšroku izpētītām, drošām un uz zinātniskiem pierādījumiem balstītām probiotikām. Pasaulē šajā ziņā divi galvenie probiotiku līderi ir pienskābā baktērija Lactobacillus rhamnosus (LGG®) un bifidobaktērijas Bifidobacterium (BB-12®). To kombinācijai piemīt zinātniski pierādīts vēdera izeju normalizējošs un pūšanos mazinošs efekts. 

 

Preparāts, kas satur abus minētos labo baktēriju celmus – pienskās baktērijas Lactobacillus rhamnosus (LGG®) un bifidobaktērijas Bifidobacterium (BB-12®), kuri ir ar zinātniski pierādītu efektivitāti gan bērnu, gan pieaugušo veselībā – ir LIVEO probiotiku komplekss. Zīdaiņiem un mazākiem bērniem labās baktērijas uzņemt ērtāk būs pilienu veidā (LIVEO pilieni), kad tos var iepilināt tieši mutē vai uz knupīša. Lielākiem bērniem piemērots būs pulverīšu veids (LIVEO Kids), kas ļaus labās baktērijas pievienot jogurtam vai kādam istabas temperatūras dzērienam. Savukārt pieaugušajiem  nelielu kapsulu veidā (LIVEO 4 kapsulas). LIVEO probiotiku komplekss nesatur laktozi, saldinātājus un aromatizētājus, tāpēc ir piemērots jau no zīdaiņa vecuma.

 

 

Atsauces:
A.A. Amara, A. Shibl, Role of Probiotics in health improvement, infection control and disease treatment and management, 2015
S. Kirchheimer, Fructose May Cause Digestive Problems
https://www.chr-hansen.com/en/human-health-and-probiotics/our-probiotic-strains/lgg
https://www.chr-hansen.com/en/human-health-and-probiotics/our-probiotic-strains/bb-12

Saistītie raksti