Novērojums: cilvēki pārdod ķiršu kauliņus. Kāpēc?

Pēdējās nedēļas ir tik karstas, ka ķiršu laiks jau pamazām iet uz beigu pusi, un sludinājumos daudzviet lasāms, ka cilvēki pārdod ķiršu kauliņus.
Kad gardās ogas apēsta, izrādās, to kauliņiem ir ļoti plašs pielietojums

FOTO: Shutterstock.com

Kad gardās ogas apēsta, izrādās, to kauliņiem ir ļoti plašs pielietojums

Skaidrojam, ko praktisku ar tiem iesākt.

 

  • Ja esi sakrājis ķiršu kauliņus, izber tos plānā kārtiņā un izkaltē, lai neveidojas pelējums. Atdzesēti ledusskapī, ķiršu kauliņi lieliski der aukstajām kompresēm, lai samazinātu sasituma, sastiepuma sāpes un tūsku.
  • Aukstajos rudens mēnešos cepeškrāsnī vai uz pannas uzkarsētus kauliņus ber audekla maisiņā vai kokvilnas zeķē un izmanto sildošām kompresēm, kas labi palīdz pret locītavu sāpēm un nomierina nervus. Karsējot kauliņus, visa māja brīnišķīgi smaržos pēc vasaras un jūlija ķiršu laika.
  • Ķiršu kauliņi labi tur siltumu, no tiem vari gatavot pindas, ko izmanto ķermeņa masāžai ar eļļu, tos var bērt vilnas zeķē, lai sasildītu nosalušas pēdas.
  • Ar ķiršu kauliņiem var piepildīt pašdarinātas rotaļlietas, kaut vai apaļas bumbiņas, tie lieliski palīdz mazuļiem attīstīt tausti, kauliņu čamdīšana efektīvi samazina stresu un uzlabo pirkstu lokanību.
  • Var pagatavot spilventiņu, uz kura gulēt, gurkstošie kauliņi izmasēs vaigus, pakausi un savilkto kaklu.

 

Reklāma
Reklāma

No žurnāla “100 Labi Padomi”