Vietas, kuras jāaizsargā no saules un par kurām aizmirstam

Melanoma joprojām ir izplatītākā vēža forma pasaulē, un nevienam nav noslēpums, ka tieši saules apdegumi ievērojami palielina saslimšanas risku ar šo agresīvo ādas vēzi. Lai sevi pasargātu, jau gadiem mediķi neiesaka saulē doties bez aizsargkrēma.

FOTO: Shutterstock.com

Dodoties saulē, mēs uzklājam saules aizsargkrēmu uz sejas un ķermeņa atklātajām vietām, taču ir ķermeņa zonas, kuras no saules ir jāsargā īpaši rūpīgi. Diemžēl tieši tās mēs nereti atstājam neapstrādātas ar aizsardzības līdzekli. Kuras tās ir?


Ausis
"The Skin Cancer Foundation Journal" veiktie pētījumi liecina, ka ausis ierindojas trešajā vietā pēc bazālo šūnu karcinomas atrašanās vietas. Saules apdegumus šajā vietā ir viegli nepamanīt un tā var atklāties vien tad, kad spēcīgāk ķemmējat matus ar suku.


Plakstiņi
Plakstiņu āda ir ļoti plāna un maiga, turklāt ikdienā bieži vien to klāj visdažādāko krāsu ēnas, kā arī saulesbriļļu stikli, tāpēc apdegumu var pamanīt vien tad, kad dekoratīvā kosmētika ir notīrīta un redzat rozā vai sarkanus lokus. Šai delikātajai ādas zonai nepieciešama īpaša aizsardzība. Šim nolūkam jāizmanto SPF (jo lielāks, jo labāk) saturoši krēmi, kas paredzēti ādai ap acīm. Tie viegli iesūcas ādā un nerada diskomforta sajūtu.


Paduses
Arī šī ir riska zona un mūsu ķermeņa, kura nereti tiek aizmirsta apstādāt ar saules aizsargkrēmu, taču iegūstot padušu apdegumus sajūtas ir ļoti nepatīkamas.


Apdegums caur peldkostīmu
Saules apdegumus var iegūt arī caur peldkostīma audumu, tādēļ iegādājoties jaunu peldkostīmu, izvēlieties labāk tādu, kas bloķē UV starus (tas norādīts preces aprakstā). Uzklājot saules aizsarglīdzekli, neaizmirstiet par ādu zem peldkostīma lencītēm un pārējām daļām.


Pēdas augšējais izliekums
Pludmales čības un sandales ar siksniņām ir gluži kā peldkostīma lencītes jūsu pēdām. Neaizmirstiet arī šo zonu pasargāt no saules!


Plaukstu iekšpuse
Parasti pēc saules aizsarglīdzekļa uzklāšanas tiek mazgātas rokas, taču tādejādi jūs plaukstu iekšpusi atstājat bez aizsardzības. Ja plaukstas virspusi klāj samēra biezs atmirušo šūnu slānis, kas ierobežo ultravioleto staru piekļuvi šai vietai, tad plaukstu iekšpuse šāda slāņa nav.


Lūpas
Saules aizsarglīdzeklis apakšējai lūpai nepieciešams krietni lielākā mērā kā augšējai, jo apakšējā lūpa ir pakļauta vēža rašanās un attīstības riskam 12 reizes vairāk kā augšējā. Arī vīriešiem nevajadzētu nevērīgi attiekties pret SPF saturoša lūpu balzāma izmantošanu, jo viņi ir 13 reizes vairāk riskē iegūt vēzi šajā zonā kā sievietes.
 

Izturieties ar atbildību pret savas ādas aizsardzību no ultravioletā starojuma, tad arī atvaļinājums un saules peldes sagādās daudz lielāku prieku un labsajūtu!

Reklāma
Reklāma

 

Materiāls publicēts sadarbībā ar skaistuma portālu www.intensa.pro