Uzlabota populārā veselīga dzīvesveida mobilā aplikācija „80 brīvdienas”

Ar mērķi mazināt tabakas lietošanu bērnu un pusaudžu vidū un veicināt jauniešu  interesi par veselīgu dzīvesveidu, Slimību profilakses un kontroles centrs  un Veselības ministrija ir radījusi interaktīvu mobilo aplikāciju veselīgākai ikdienai –  „80 brīvdienas”.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Šobrīd aplikāciju izmanto vairāk nekā 1200 lietotāji, un nule tā prezentēta arī starptautiskajā konferencē „Veselīgs dzīvesveids: uzturs un fiziskās aktivitātes bērniem un jauniešiem izglītības iestādēs”.
 

Mobilā aplikācija „80 brīvdienas” ir pielāgojama ikvienam lietotājam individuāli - gan smēķētājam, kurš ir nolēmis atbrīvoties no šī kaitīgā ieraduma, gan cilvēkam, kurš vienkārši vēlas uzlabot savu pašsajūtu un pavadīt 80 dienas veselīgāk.  Aplikāciju bez maksas iespējams lejupielādēt Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā vai Google Play un AppStore aplikāciju veikalā. 


Par mobilo aplikāciju „80 brīvdienas” 
Mobilā aplikācija izstrādāta informatīvās kampaņas „Brīvs” ietvaros, un tā veidota kā ikdienas palīgs tās lietotājam, piedāvājot vienkāršus padomus, kā dzīvot veselīgāk – vairāk kustēties, ēst pilnvērtīgāk, justies labāk un, protams, atteikties no kaitīgajiem ieradumiem. 
 

Aplikācijā apkopoti ekspertu ieteikumi un padomi, informācija un interesanti fakti, citu pieredze un iespēja sevi izaicināt. Lejuplādējot aplikāciju, iespējams saņemt ne tikai ieteikumus veselīgākai ikdienai, bet arī ieteikumus brīvā laika pavadīšanai, Veselības ABC, iespēju aprēķināt, cik naudas cigaretēm smēķētājs iztērē dienā, mēnesī un gadā, atbilstoši dienā izsmēķēto cigarešu skaitam un ko par šo naudu viņš būtu varējis iegādāties. 

Var aprēķināt iespēja aprēķināt mūža ilgumu, atkarībā no smēķēšanas ilguma un biežuma, kas iemainīts pret cigaretēm. Ir arī  SOS ieteikumus gadījumā, ja ļoti gribās uzsmēķēt. 

Reklāma
Reklāma

 

Aplikāciju „80 brīvdienas” veidojuši nozares eksperti un speciālisti, un tās satura izstrādē ņemta vērā Latvijas situācija. Lai gan aplikācijas tiešā mērķauditorija ir jaunieši, to aicināti lietot visi interesenti, jo tajā pieejamā informācija būs noderīga ikvienam, kurš vēlēsies dzīvot veselīgāk un atbrīvoties no kaitīgiem ieradumiem. 

SPKC dati liecina, ka bērnu un pusaudžu smēķētāju īpatsvars Latvijā vēl joprojām ir viens no augstākajiem – 12% jauniešu smēķē katru dienu, no tiem 27% smēķēt uzsākuši pirms 10 gadu vecuma. Lielākā daļa no smēķējošajiem jauniešiem – 65% - smēķēšanu vēlas atmest.