Šodien Tēva dienas gājiens - tiekamies pie Brīvības pieminekļa!

Tētu un bērnu sirsnīgs gājiens, kā sauklis ir „Lepns, ka esmu tētis!”, notiek šodien, 7. septembrī Rīgā, plkst. 12.00. Gājienā aicināta ikviena ģimene, jo īpaši tēti ar saviem bērniem – kā maziem, tā lieliem. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Gājienā var doties gan lielie, gan mazie bērni, gan topošie un jaunie tēti, gan tādi, kam matos jau sirmums. Foto: Māra Pētersone.

 

 

Tētu un bērnu svinīgā gājiena mērķis ir sabiedrībai paust – „Lepns, ka esmu tētis!”. Gājiens ir veids, kā apliecināt – būt tētim ir laime, un citiem tēviem pateikt: „Tavs bērns ilgojas pēc tevis.” Savukārt mammām, kas pēc laulības šķiršanas kavē vai liedz iespēju bērnam tikties ar tēti, atgādināt – bērnam ir nepieciešams tētis, bērns nav ierocis attiecību risināšanā. Tēva lomai bērna attīstībā ir neatsverama nozīme.

Tētu un bērnu svinīgā gājiena mērķis ir sabiedrībai paust – „Lepns, ka esmu tētis!”.

 

„Esam priecīgi, ka gājienam piesakās ne tikai tēti ar bērniem, bet arī topošie tēti ar topošajām māmiņām un ģimenes vairākās paaudzēs, proti, jaunās ģimenes, kas gājienā ies ar savām mazajām atvasēm un arī ar saviem tētiem,” stāsta ģimeņu organizācijas „mammamuntetiem.lv” un „Fonda Mammām un Tētiem” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. Lai gājiens būtu atraktīvāks, tā dalībnieki rosināti padomāt par savu ģimeni vienojošiem elementiem, atribūtiem, krāsām un izmantot tos.

FOTO: Māra Pētersone

 

Pulcēšanās tētu un bērnu svinīgajam gājienam notiks pie Brīvības pieminekļa 7. septembrī, sākot no plkst. 11.30. Gājiens sāksies plkst. 12.00, un „starta šāvienu” tam dos pazīstamais joku plēsējs un ētera balss Ufo jeb Kaspars Upacieris. Gājiens virzīsies pa Brīvības ielu līdz pat Esplanādes parkam. Jāatzīmē, ka ikviens tā dalībnieks tiks cienāts ar „Druvas” saldējumu! Gājiens noslēgsies, tētiem un bērniem vienojoties improvizētā kopkorī, ko vadīs mūziķis Atis Auzāns.

 

Gājiens sāksies plkst. 12.00, un „starta šāvienu” tam dos pazīstamais joku plēsējs un ētera balss Ufo jeb Kaspars Upacieris. 

Turpinājumā būs Tēva dienas svinēšana kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” – ar muzikāliem priekšnesumiem, radošām un sportiskām aktivitātēm, dāvanu darināšanu tētiem, kā arī notiks dzejoļu krājuma „Tētis” atvēršanas svētki, kurā svinīgo uzrunu teiks Labklājības ministre Ilze Viņķele.

 

Reklāma
Reklāma

Piedalīšanās gājienā:

* gājienā var doties gan lielie, gan mazie bērni, gan topošie un jaunie tēti, gan tādi, kam matos jau sirmums;

* gājienam var pievienoties, 7. septembrī plkst. 11.30 atnākot pie Brīvības pieminekļa (gājiens sākas plkst. 12.00);

* gājienā var iet draugu pulkā vai vienkārši kopā ar bērniem. Tajā var piedalīties bez iepriekšējas pieteikšanās! Ja rodas jautājumi, rakstiet uz „audra@mammam.lv”; 

* gājienā var iesaistīties arī organizācijas. Savu dalību lūgums pieteikt, rakstot uz „audra@mammam.lv” (pieteiktajām organizācijām gājienā būs ieplānota vieta);

* plašākai uzziņai par Tēva dienas svētkiem un gājienu – „www.tevadiena.lv” vai „www.mammamuntetiem.lv”.

 

Atgādinām, ka Tēva diena atzīmējama septembra otrajā svētdienā, šogad – 8. septembrī. Taču pasākums Rīgā notiks 7. septembrī, svētkus svētdienā atvēlot svinēšanai ģimenes lokā.

 

Tēva dienu rīko ģimeņu organizācija „mammamuntetiem.lv” un „Fonds Mammām un Tētiem”. Atbalsta Rīgas domes Labklājības departaments. Informatīvie atbalstītāji: „Kasjauns.lv” un „Draugiem.lv”. 

 

 

Par ģimeņu organizāciju „mammamuntetiem.lv” un „Fondu Mammām un Tētiem”

Ģimeņu organizācija „mammamuntetiem.lv” sākotnēji radās kā portāls vecākiem – tas jau piekto gadu stabili atrodas Latvijā 20 apmeklētāko interneta vietņu vidū. Taču laika gaitā, īstenojot daudzveidīgus sociālus projektus, portāla „mammamuntetiem.lv” redakcijas cilvēki nolēma dibināt arī savu nevalstisko organizāciju – nodibinājumu „Fonds Mammām un Tētiem”, tā kļūstot par ietekmīgu ģimeņu organizāciju. Nodibinājums savu īstenoto projektu dēļ ir jau saņēmis sabiedriskā labuma statusu. Ģimeņu organizācijas „mammamuntetiem.lv” un „Fonda Mammām un Tētiem” galvenie darbības virzieni ir portāla „mammamuntetiem.lv” veidošana, izglītojošu, sociālu kampaņu organizēšana, kā arī izglītojošu un radošu nodarbību un pasākumu rīkošana, vadīšana (gan bērniem, gan pieaugušajiem; pasākumi parasti apmeklējami bez maksas), izglītojošu un izklaidējošu grāmatu un bukletu izdošana.