Jauns regulējums ļaus uzlauzt dzīvokļa durvis remondarbu veikšanai

Nereti daudzdzīvokļu namos nevar savlaicīgi veikt ne avārijas, ne plānveida remontdarbus. Iemesls gaužām vienkāršs – dzīvokļu īpašnieki nenodrošina piekļuvi meistariem, lai šos darbus veiktu. Šo situāciju risinās jauns regulējums, kas ļaus uzlauzt dzīvokļa durvis remontdarbu veikšanai.
No aprīļa vidus dzīvokļu īpašniekiem, kuri nenodrošina piekļuvi saviem īpašumiem, jārēķinās, ka viņu dzīvokļa durvis var tikt atlauztas, lai veiktu remontdarbus.

FOTO: Shutterstock.com

No aprīļa vidus dzīvokļu īpašniekiem, kuri nenodrošina piekļuvi saviem īpašumiem, jārēķinās, ka viņu dzīvokļa durvis var tikt atlauztas, lai veiktu remontdarbus.

Šogad SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" saskaras bieži ar problēmu, ka darbi, kas ir iekļauti uzturēšanas darbu plānā, kavējas tieši šī iemesla dēļ, ka iedzīvotāji faktiski nepilda Dzīvokļu īpašuma likumā aprakstītās situācijas un netiek nodrošināta brīva pieeja pie koplietošanas komunikācijām.

Mājas kopīpašnieki apsaimniekošanas līgumā var paši lemt, kāda ir kārtība un sekas, ja netiek nodrošināta piekļuve dzīvoklī, bet šādas vienošanās ir salīdzinoši maz mājās. Ja dzīvokļa īpašnieka dēļ cieš citi, var vērsties tiesā, lai tiek segti zaudējumi, bet tas ir ilgstoši un sarežģīti. Tāpēc ikvienu dzīvokļa īpašnieku, kurš saskāries ar līdzīgu problēmu, priecēs tas, ka beidzot ir rasts risinājums šai problēmai, un to sauc par "pagaidu aizsardzību".

"Procedūra ir vienkārša, tā ir saistība izpildīt dzīvokļa īpašnieka pienākumu ielaist dzīvoklī, ja ir avārijas remontdarbi, kad ir kaut kas steidzams darāms. Tas lūgums ir nodrošināt piekļuvi.

Šeit nav runa par sodu, bet ar šo nolēmumu par pagaidu aizsardzību tiek radīts pamats, lai tālāk, ja īpašnieks nepilda šo tiesas nolēmumu, tad varētu ar zvērinātu tiesu izpildītāju palīdzību iekļūt dzīvoklī un veikt visus tos darbus, kas ir jāveic. Pieteikumā tiek rakstīts, ka dzīvokļu īpašnieks nenodrošina pieeju dzīvojamajai mājai, kas draud ar, piemēram, ūdens noplūdi un vairāku dzīvokļu noliešanu. Tad tiesnesis 10 dienu laikā šo lūgumu izskata un pieņem lēmumu," stāstīja Ekonomikas ministrijas (EM) Mājokļu politikas departamenta direktors Mārtiņš Auders.

Tas nozīmē, ka tas ir tiesas lēmums, ka dzīvokļa durvis drīkst atvērt, atlauzt vai kā citādi iekļūt īpašumā, lai veiktu nepieciešamos remontdarbus.

Reklāma
Reklāma

"Protams, tas ir tādā ekstremālākā gadījumā, bet, es domāju, ka daudzos gadījumos tajā brīdī, kad ir tiesas nolēmums par to, ka tas ir jāizpilda brīvprātīgi, tad daudzi noteikti apdomāsies, jo tā ir tāda kā nesodāmības sajūta, kad liekas, ka neviens neko nevar izdarīt," piebilda EM pārstāvis.

Šādas izmaiņas Saeima ir pieņēmusi pagājušajā mēnesī, 6. aprīlī Valsts prezidents tās ir izsludinājis, un 14 dienu laikā likums stāsies spēkā. Tātad no aprīļa vidus dzīvokļu īpašniekiem, kuri nenodrošina piekļuvi saviem īpašumiem, jārēķinās, ka viņu dzīvokļa durvis var tikt atlauztas, lai veiktu remontdarbus.
 

Sižetu var noskatīties šeit: