Kur drīkst un kur ir aizliegts kurināt Jāņu ugunskuru?

Kurinot Jāņu nakts ugunskuru, ir ļoti svarīgi padomāt par to, lai tas neapdraud nedz līgotājus, nedz dabu.
Ugunskuru vislabāk ierīkot klajā vietā.

FOTO: Shutterstock.com

Ugunskuru vislabāk ierīkot klajā vietā.

Jebkuru ugunskuru, arī Jāņos, vēlams kurināt speciāli tam paredzētā vietā. Tā kā šos svētkus parasti svin brīvā dabā (ja vien lietus negāž kā pa Jāņiem), svarīgi atcerēties, ka Latvijā ir teritorijas, kur ugunskurus kurināt ir aizliegts, piemēram, kāpu aizsargjoslā, tomēr arī tur mēdz būt speciāli ierīkotas ugunskuru vietas. Ieteicams arī painteresēties savā pašvaldībā, vai tās saistošajos noteikumos nav aizliegts kurināt ugunskuru kādā konkrētā vietā. 

 

Kurinot Jāņu nakts ugunskuru, ir ļoti svarīgi padomāt par to, lai tas neapdraud nedz līgotājus, nedz dabu, tāpēc ierīko to klajā vietā, nevis tuvu mājām, kokiem, elektrības vadiem, elektrolīniju balstiem, transformatoru apakšstacijām, mežā vai pļavā.

 

Atceries, ka ugunskurs nav domāts atkritumu sadedzināšanai. Tam jāizmanto malka, nevis pērnās lapas, apģērbs, mēbeles, matrači, vecās siltumnīcas plēves, pat riepas. 

Reklāma
Reklāma

Dedzinot sadzīves atkritumus, gaisā izdalās to ražošanas procesā izmantotās ķīmiskās vielas, kas ir kaitīgas gan videi, gan cilvēkiem.

 

Info no "100 Labi Padomi".

Saistītie raksti