15 derīgi padomi, kā grūtniecei uzveikt sliktu dūšu

Ne viena vien sieviete gaidībās piedzīvo rīta (un pat ilgstošākus!) nelabumus jeb toksikozi. Taču ir veidi, kā to iespējams mazināt.

Kafijas vietā dzer citronūdeni un bieži uzēd veselīgus našķus.

FOTO: Shutterstock.com

Kafijas vietā dzer citronūdeni un bieži uzēd veselīgus našķus.

  1. Ēd bieži, bet nelielas porcijas, tas uzturēs noteiktu cukura līmeni asinīs un palīdzēs izvairīties no nelabuma.
  2. Sliktu dūšu var provocēt izsalkums un slāpes, tāpēc vienmēr nēsā līdzi kādu tīkamu uzkodu un mazo pudeli negāzēta ūdens.
  3. Izvairies no pārāk sātīgas, treknas, sāļas un asas pārtikas, jo šādus ēdienus kuņģis sagremo lēnāk. Tai pašā laikā, ja tev šķiet, ka marinēts gurķītis vai kas pikants ir tieši tas, kas palīdzēs piesiet dūšu, neliedz sev to! Varbūt tavā gadījumā tas ir labākais risinājums.
  4. Ja nelabums visspēcīgāk tevi pārņem uzreiz pēc pamošanās, turi pie gultas sausiņus, barankas, riekstus vai citas nelielas uzkodas.
  5. Ēdienreižu starplaikos dzer daudz, bet maziem malciņiem.
  6. Nedzer ēšanas laikā. Tev būs vieglāk izvairīties no vemšanas, ja neuzņemsi šķidrumu pusstundu pirms un pēc ēšanas.
  7. Pamēģini citronu! Ierastās rīta kafijas krūzes vietā dzer siltu ūdeni ar citronu. Sagrieztas citrona šķēlītes nēsā līdzi plastmasas maisiņā, pasūkā tās, ja jūti tuvojamies nelabumu.
  8. Ingvers ir viena no garšvielām, kuras palīdz uzveikt sliktu dūšu. Ingvera saknes nopērkamas veikalā. Pagatavo no tām tēju, pievieno šo garšvielu, vārot zupu. Ja tev ingvera garša šķiet pārāk specifiska, nelielās devās pievieno to kumelīšu vai kādai citai sev tīkamai tējai.
  9. Par efektīvu līdzekli tiek uzskatīta arī lakrica, piemēram, melnās lakricas konfektes vai lakricas saknes, bet tas ir ļoti individuāli.
  10. Tikpat labi kā citrons vai ingvers var palīdzēt arī piparmētru tēja vai ledenes.
    Pret nelabumu palīdz cīnīties B6 vitamīns, taču, pirms skriet uz aptieku pēc ķīmiskajiem vitamīniem, atceries, ka to var uzņemt, uzturā lietojot banānus, avokado, brūnos rīsus, zivis, riekstus un liesu gaļu.
  11. Nereti toksikozes iemesls var būt vitamīnu trūkums. Kopā ar ārstu izpēti analīžu rezultātus un nolem, vai tev papildus jāuzņem vitamīni. Jāatceras, ka reizēm topošai māmiņai kļūst slikti neilgi pēc vitamīnu iedzeršanas, šādā gadījumā pamēģini dzert vitamīnus pirms miega.
  12. Viens no iemesliem, kas var izraisīt vemšanu, ir saasinātā dažādu smaržu uztvere. Tā kā silti ēdieni smaržo spēcīgāk, dod priekšroku jau atdzisušam ēdienam, kā arī centies izvairīties no pusdienu gatavošanas. 
  13. Dodies pastaigā svaigā gaisā. Skābeklis vajadzīgs gan tev, gan gaidāmajam mazulim.
    Lai izvairītos no nepatīkamiem pārdzīvojumiem ārpus mājas, ņem visur līdzi plastmasas maisiņu.
  14. Pieraksti blociņā, kad un kā sākas nelabums. Iespējams, pamanīsi kādas likumsakarības, kas tieši tev liek justies slikti, un nākamajā reizē varēsi labāk tām sagatavoties.
  15. Atpūties! Ja iespējams, atgulies. Tieši tāpat kā nelabumu ilgstošu pārbraucienu laikā, arī grūtniecības toksikozi var izraisīt pārvietošanās un noteiktas kustības.
    Tev vajadzīgs regulārs miegs. Pārpūle darbā vai mācībās ļoti bieži var veicināt sliktu dūšu un vemšanu. Tāpēc labi izgulies naktī un, ja ir tāda iespēja, paguli diendusu.

Konsultēja sertificēta vecmāte Astrīda Millere.

Reklāma
Reklāma

Saistītie raksti