“Bērnu universitāte” dodas uz Latvijas skolām, lai veidotu izpratni par naudu un tās nozīmi ikdienā

Mammamuntetiem.lv “Bērnu universitāte” ar izbraukuma nodarbību “Swedbank naudas studijas bērniem” dodas uz Latvijas skolām, lai izglītotu sākumskolas skolēnus par naudu un tās vērtību, ietverot tēmas par ģimenes budžetu, nodokļiem un preču cenu veidošanos. Piektdien, 4. decembrī, “Bērnu universitāte” viesosies Ogres 1. vidusskolā, lai skolēniem palīdzētu apgūt jaunas zināšanas un rast izpratni par preces un pakalpojumu cenu veidošanos.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Nodarbība “Swedbank naudas studijas bērniem” ir radīta ar mērķi veidot izpratni par finansēm, to nepieciešamību, pelnīšanu un gudru tērēšanu. Nodarbības vada izglītības programmas “Iespējamā misija” absolventi Agnese Slišāne un Kristaps Auzāns. “Ikdienā, dodoties uz veikalu, mēs nedomājam par to, kādi procesi tiek veikti un kāds darbs ieguldīts, lai, piemēram, saldējums nonāktu veikalu plauktos. Atšķirībā no bērniem mums, pieaugušajiem, tas šķiet pašsaprotami, tomēr ļoti svarīgi to izskaidrot arī bērniem. Izprotot cilveka darbu un līdzekļus, kuri tiek ieguldīti, esošās zināšanas tiek paceltas apziņas līmeni,” norāda “Bērnu universitātes,” pasniedzēja Agnese Slišāne.

 

Mācot bērniem par preces vērtību, pasniedzēji vecākiem iesaka izmantot lielveikalu reklāmu lapiņas, kuras droši var dot bērniem sagriešanai, un aicināt, lai viņi no tām kombinē dažādus ēdienus. Būtiski bērniem lūgt, lai viņi aprēķina izejvielu cenas un nosaka kopējo ēdiena cenu, protams, ieskaitot arī atalgojumu par savu darbu. Šādi uzdevumi bērnus padara daudz zinošākus, tāpat tie ir labi un intuitīvi uzdevumi, lai mācītos salīdzināt dažādu produktu vērtības, kā arī vingrinātu praktiskās matemātikas prasmes.

Reklāma
Reklāma

 

Mammamuntetiem.lv radītā “Bērnu universitāte” sadarbībā ar AS “Swedbank” izveidojuši bezmaksas nodarbības “Swedbank naudas studijas bērniem”, kurās ir iespēja apgūt dažādas zināšanas par naudu un tās nozīmi ikdienā. Katru mēnesi tiek organizēta viena izbraukuma nodarbība uz Latvijas skolām un viena nodarbība Mammamuntetiem.lv birojā Rīgā. Vairāk informācijas par nodarbībām un pieteikšanos meklē: www.bernuuniversitate.lv