Biezenis mazuļa piebarošanai – vai der arī veikalā nopērkamie? Praktiski padomi un jaunas receptes

Piebarošanas uzsākšanas brīdis ir atbildīgs un ar emocijām bagāts periods ģimenes dzīvē. Kad un ko iekļaut bērna uzturā? Kādus biezeņus gatavot? Ko ņemt vērā, izvēloties biezeni veikalā? Jautājumu ir daudz.
Kā pirmais jāpiedāvā dārzeņu biezenis, piemēram, no kabačiem, ziedkāpostiem, brokoļiem, burkāniem, kartupeļiem vai saldajiem kartupeļiem.

FOTO: Publicitātes foto

Kā pirmais jāpiedāvā dārzeņu biezenis, piemēram, no kabačiem, ziedkāpostiem, brokoļiem, burkāniem, kartupeļiem vai saldajiem kartupeļiem.

Atbildes sniedz sertificēta uztura speciāliste, “Rimi Bērniem” eksperte Olga Ļubina. 

Ieviešot piebarojumu bērna ēdienkartē, ēdiena konsistencei ir jābūt viendabīgai, bez gabaliņiem, jo zīdainis vēl nebūs spējīgs košļāt. tāpēc veids, ka piedāvā bērnam ēdienu būs biezenis bez jebkādiem gabaliņiem. Piebarošanu ieteicams sākt ne ātrāk par 17. un ne vēlāk par 26. zīdaiņa dzīves nedēļu. 

 

Īsa pamācība pirmo produktu izvēlē 

Kā pirmais jāpiedāvā dārzeņu biezenis, piemēram, no kabačiem, ziedkāpostiem, brokoļiem, burkāniem, kartupeļiem vai saldajiem kartupeļiem. Pēc tam var sākt piedāvāt augļu biezeņus, piemēram, ābolu, plūmju, banānu u.c. Vēl pēc laika biezeņiem var pievienot graudaugus, gaļu, zivis. Kad zīdainis ir iemācījies ēst viendabīgu biezeni, ir laiks pāriet pie neviendabīgas konsistences ēdiena – lai veicinātu košļāšanu, muskuļu attīstību, jo no tā ir atkarīga arī bērna valodas attīstība. 

 

Kādu biezeni iegādāties? 

Protams, vislabākais ēdiens ir tas, ko mamma vai tētis ir pagatavojuši savām rokām. Tomēr ir situācijas, kad ērtāk izmantot veikalā pirktu ēdienu. Tāpat dažkārt, īpaši piebarošanas sākumposmā, apēstā apjoms ir tik minimāls, ka vecāks var neredzēt vajadzību gatavot biezeņus, tāpēc izvēlas tos iegādāties. Šī iespēja atvieglo vecāku ikdienu, taču ir svarīgi pievērst uzmanību produkta sastāvam – lai ir tikai tās sastāvdaļas, kas būtu bērna vecumam atbilstošas, bez pievienota cukura, fruktozes, krāsvielām un konservantiem. 

 

Jaunas biezeņu receptes! 

 

Dārzeņu biezenis ar brokoļiem 

Sastāvdaļas:

3 brokoļu ziedi 

½ burkāna 

70 ml ūdens 

1 tējk. olīveļļas

Reklāma
Reklāma

 

Gatavošana: dārzeņus sagriež un iztvaicē ūdenī mīkstus. Sablendē līdz viendabīgai konsistencei. 

 

Ābolu un burkānu biezenis

Sastāvdaļas:

1 ābols

½ burkāna 

40 ml ūdens 

 

Gatavošana: ābolu un burkānu nomizo, sagriež kubiciņos un liek ūdenī tvaicēties. Kad produkti ir gatavi, tos sablendē. 

 

Bumbieru un kabaču biezenis

Sastāvdaļas:

1 bumbieris Bumbieris 1 gab

½ glāze sagrzieta kabača 

40 ml ūdens 

 

Gatavošana: produktus nomizo, sagriež un liek tvaicēties. Kad ir mīksti – blendē.

Saistītie raksti