Jauno māmiņu iespējamā agresija ir loģiska reakcija uz sabiedrības neiecietību

Dzēsts lietotājs

 Ar mani gan nebija tik traki, bet viss notika aptuveni 2 gadus atpakaļ Rīgas "mobilitātes" dienā, kad nolēmu mašīnu atstāt mājās, un atbalstīt pasākumu.
Ar dēlu devāmies uz kādu vietu (vairs neatceros). Izmantojām turpceļā 2 transportus un arī atpakaļceļā. Nu jau iekāpjam 10.autobusā, lai dotos mājās... bērnam rokās balons, mans puncis kā balons (arī kāds 6.-7.mēnesis), bet vietas autobusā maz. Knapi tikām iekšā, protams, ka ne pirmie, bet pēdējie iekāpām pa durvīm. Pa priekšu pasteidzās citi, tajā skaitā meitenes- pusaudzes. Tad nu stāvam mēs ar dēlu un "diviem" baloniem... Neviens nepalaiž apsēsties, kaut arī vietas paredzētas pasažieriem ar bērniem... Autobusa vadītājs arī tāds, kam jāpamācās vieglāk uzspiest gāzes un bremzes pedāli...
Bet mans lēmums  - nekad neatbalstīt mobilitātes dienu!!!!!! Un Rīgas sabiedriskais transports nav paredzēts ģimenēm ar bērniem. Nedz paši transportlīdzekļi, nedz maršruti, nedz sabiedrība.

Dzēsts lietotājs

Tas ir sabiedriskais transports un tā tas ir visur, Maskavā daudz nežēlīgāk cilvēki cīnās par vietām metro. Atceros, kā pirms trīs gadiem pēc asins nodošanas pus-komas stāvoklī braucu mājās, mani arī vecās kraņas nelaida apsēsties, jo viņas, lūk, esot vecas. Ā! Labi, ka man ar spilgti dzeltenu seju, apsēju ap vēnu un seju, kas skaidri pauž, ka tūlīt noģībšu, ir viegli stāvēt! Izkāpu pāris pieturas ātrāk, atkritu pieturā uz soliņa un kādas desmit minūtes sēdēju, jo melns ar acīm un neko neredzēju. Tā tas ir sabiedriskajos. Nevajag kaut ko par jauniešiem komentēt, vecie nav labāki, viņiem viss pienākoties.

P.S Kad gaidīšu bērnu, stabili zinu, ka ar sabiedrisko nebraukšu vispār. Tikai auto vai k2.

Dzēsts lietotājs

Un palūgt pasažieriem, kuri sēž vietās, kas paredzētas grūtniecēm, lai palaiž jūs apsēsties, arī grūti, ne? Zinu, jā, ka nebūtu slikti, ja palaistu bez teikšanas, bet - ne visi tos jūsu balonus pamana. Pati esmu braukājusi sabiedriskajos ar divām savām grūtniecībām, un, ja ir bijis patiešām tik sūdīgi, ka nevar nostāvēt, esmu lūgusi, lai palaiž apsēsties, un cilvēki arī labprāt laiž.
Pašas klusē, ciešas, nespēj normāli komunicēt, bet tikai bļauj, ka viņām pienākas.

Dzēsts lietotājs

ES teikšu godīgi - nevajag gaidīt,kad otrs dos vietu un rūpēsies par tavu drošību. Pašai un tikai pašai ir par to jādomā.Vajag saņemt drosmi un pajautāt sēdvietu autobusā, nevis sūdzēties interneta portālos,kur reāli tikai pļāpāšana aiziet un nekas vairāk. 
 Mūsu sabiedrība ir dažkārt kūtra un kautrīga, bet ja uz uzaicinājumu topošā vai esošā māmiņa palūgs sēdošo savu vietu iedot,tad domāju,ka iedos.Ir tādi tirliņi,kuriem vienalga,bet ar tādiem nav jācīnās,bet skaļā,jaukā balsī autobusā pajautāt,vai ir kāds labs un drosmīgs cilvēks,kurš atļaus apsēsties savā vietā. 
 Man,par laimi,ar mazu bērnu uz rokām,autobusā vietu vienmēr piedāvā(pat sākot ar skolēniem).
Lielāka vienaldzība ir manāma brīžos,kad ratiņus vajag pa kāda tuneļa trepēm uznest.. Bet ja māmiņa ir sapucējusies - tad vienaldzība izplēn.. :)  diemžēl. Secinājums - esi vienmēr uzposusies :D Ja neder,tad ar humoru... 
 Par cik man sanāk braukāt diezgan ar autobusu,tad vienu esmu pamanījusi - cilvēkiem ne visai patīk,ka viņus baksta, kolīdz māmiņa ar ratiņiem kāpj iekšā autobusā un lūdz paiet nost no ratiņu vietas. Pašaiir gadījies,kad kāpju ar ratiem iekšā un zolīda izskata 2 sievietes noburkš kad palūdzu atbrīvot vietu ratiņiem. ( NU ja, mums jau autobusi tiiiiik šauri un mazi,ka citur vietas kur stāvēt viņām nebija.... ) :) Tāpēc, es ar iemācījos skaidrāk un skaļāk,laipnāk
pastāvēt par savām un bērna tiesībām sabiedriskajā autobusā.


Dzēsts lietotājs

Kristīne, vai Jūs neesat apveltīta ar spēju uztvert izlasīto? Ļoti aizkaitina šī tukšā muldēšana par Jūsu ideālo pieredzi, kurai nav ne mazākas saistības ar autores aprakstīto situāciju. Autore raksta par gadījumu, kurā viņa lūdza sēdvietu, tādējādi izsaucot pasažiera agresiju. Tā ir visas sabiedrības problēma, tieši tāpēc, cienītās, audziniet savus dēlus par vīriešiem, kuriem pakaļa nav pārāk smaga, lai pieceltos.

Dzēsts lietotājs

Kristīne P. pateica taisnību, bet pārāk tieši.
 AUtores ir visas,kuras raksta, nevis tās,kurai lielāki ,treknāki burti! 

Dzēsts lietotājs

Nav tādas pieredzes, bet nu jājautā jaunajām meitenēm vai sava vecuma, galvenais jauki pajautāt , noteikti sapratīs :) .. veči noteikti to salīdzina ar savu alusvēderu un stāvēšanu rindā pēc alus :D

Dzēsts lietotājs

Esmu jau finiša taisnē, par to, ka puncis būtu neredzams nav pat ko spriedelēt, taču apkārtējiem ir kāda īpaša redzes funkcija, kas sāk darboties grūtniecei ienākot transportā.
Pa visu šo laiku mani palaida apsēsties vienu reizi - sieviete, vēl vienu reizi kāda ome mēģināja celties, taču atteicu, jo toreiz tiešām varēju nostāvēt, nebija tālu jābrauc.
Parasti netēloju māti varoni, bet izvēlos "upuri" - VĪRIETI SPĒKA GADOS un nāku klāt ar lūgumu atbrīvot man vietu... vienreiz atteica :) Uz šo teicu, ka man ir ļoti žēl, ka viņš nevar atbrīvot grūtniecei vietu un padzinu citu vīrieti. 
Divas reizes mani mēģināja izdzīt no vietas, protams, ka atteicu. Pirmajā reizē ome tiešām neredzēja, ka uzrunā grūtnieci un "šķīrāmies" draudzīgi, bez apvainojumiem :) Otrajā reizē sastapos ar reālu stulbumu - bābietis ap 50 stāvēja pētija mani, līdz beidzot izspļauj - atbrīvo vietu invalīdam. Ne jau tāpēc, ka viņai rūpētu kāds cits... cerēja pati tikt manā vietā, bet ieraugot mani no priekšpuses saprata, ka viņai nav izredžu.  "Invalīds" bija kāda ome ar spieķi, kura stāvēja man blakus, atbildēju, ka busā ir pietiekami daudz sēdošu vīriešu un jauniešu, kuri spēj to izdarīt manā vietā, omei atliek vien aiziet 2 soļus tālāk. Šāds variants bābietim ar nokareno alkoholiķa lūpu nepatika - nekas traks, "invalīdam" vairāk vajagot nekā man. Nu, tad nācās kļūt agresīvai... Bābietis izkāpa tiklīdz pavērās busa durvis un iekāpa atpakaļ pa priekšējām :)
1 2 3 4

Kategorijas