Kotlešu konkurss! Un kāda ir tava recepte?

Dzēsts lietotājs

Maniem bērniem ļoti garšo kotletes!:)

Dzēsts lietotājs

Mums arī topā ir kotletes un frikadeles! Es tām pielieku arī burkānus bez visām pārējām tradicionālajām lietām. Tā kā esmu slinka un bez sava dārziņa, tad izmantoju gatavos garšvielu maisījumus, kas plašā izvēlē ir nopērkami. Mērcei lieku klāt to, kas mājās atrodams - burkāni, sīpoli, ķiploki, paprika - un, ja ir, tad arī Ķīnas mērci, kas garšo visiem.
Vislabprātāk es lasu un skatos jaunas receptes un cenšos tās izmēģināt!

Dzēsts lietotājs


Garso kotletes -gan karstas,gan aukstas.bez visadam piedevam un olam -sipoli,piena merceta baltmaize,sals,pipari un jaukta {cukas + liellopa gala}Kartigi maisit,lai vijiga.Super!

Dzēsts lietotājs


Man ļoti garšo kotletes ar sezama vai saulespuķu sēklām

Dzēsts lietotājs


Manā ģimenē maltā gaļa ir viens no iecienītākajiem orduktiem - ātri var pagatavot, procesā izplatās kārdišas smaržas un gala produkti ir ļoti daudzveidīgi un labi garšo:


1) viltotas zaķis ( tiek gatavots gan ar gan bez pildījuma , atkarīgā no tā " ko vēlas tauta/ pildījums tiek saskaņots ar  bērniem, ko nu kurā reizē viņiem gribās  un tie ir:


- vārīta ola,


- vārīti burkāni sagriezti sloksnītēs,


- zaļkie zirnīši ,


- speķītis sagriezts kā pīrāgiiem.


- siers sagriezts sloksnītēs, vai PicNic.


2) kotletes


- reizēm lieku klāt ķimenes vai pildu kā viltoto zaķi,


3) frikadeles savā mērcē


4) makaroni " pa flotski"  baltie un sarkanie... ( baltie - bez tomātu mērces ! NELIETOJAM KEČUPU),  sarkeinie - ar tomātu  mērci)


šajā ēdienā maltā gaļa tiek sacepta uz pannas ar ļoti  daudz ķiplokiem un sīpoliem - baltajiem, sarkanajiem - pievienota tiek tomātu mērce ....


5) malto gaļu taisu arī mērcē pie kartupeļiem ( šeit būtiski ir  notrāpīt ar garšvielām dillē, selerijā, pētersīliem, ķiplokiem, lietoju arī maltās gaļas kopējo garšvielu no SantaMaria) .


Maltā gaļa labi sanāk, ja lieto daudz ķiploku, sīpolu , tos izspiežot caur ķiplokspiedēju... nevis sagriežot. Kā arī ja piešaujās  lietot  garšvielas. Un vēl mans " nosle'pums"  - cept uz mainīgas uguns, lai sanāk sulīgas un lietot pannai vāku.


 


Lai labi garšo visiem!

Dzēsts lietotājs


Frikadeles, buljons+zelatiins .

Dzēsts lietotājs


Maltajai gaļai pielieku rīvētu zaļu kartupeli,nedaudz skāba krējuma,garšvielas..mmm..

Dzēsts lietotājs


mēs pēdējā laikā taisām tā(citādāk vairs negaršo)-maltā gaļa+sīpols+baltmaize+garšvielas =apviļā rīvmaizē( nu tas jau kā parasti visi taisa :) )un uz lielas uguns ātri apcep-liek katliņā pārlej ar krējumu, ūdens un garšvielu maisījumu pasautē,bišku iebiezina  mīkstas un sulīgas un nav par mērci atsevišķi jādomā ....

Kategorijas