Latvijai – 104! Svētku pasākumu programma

Mūsu Latvija svin savu 104. dzimšanas dienu! Vēlēsim tai saules mūžu un svinēsim svētkus kopā. Kultūras pasākumu afiša ir bagātīga, izpēti un dodies svinēt ar savējiem.
Latvijas dizmšanas dienai veltīti pasākumi ir gan Rīgas centrā, gan apkaimēs un citviet.

FOTO: Shutterstock.com

Latvijas dizmšanas dienai veltīti pasākumi ir gan Rīgas centrā, gan apkaimēs un citviet.

Pasākumi Rīgas centrā

 

Ziedu nolikšana un parāde

18. novembrī plkst. 10.30 sāksies svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, pēc kuras 11. novembra krastmalā no plkst. 13.30 ir gaidāma tradicionālā Nacionālo bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas vienību un ārvalstu vienību militārā parāde.

 

Koncerti

 • No plkst. 12.00 Rīgas Domā skanēs Ukrainai veltīta latviešu ērģeļmūzika.

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris

 

 • Plkst. 16.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” būs dzirdams svētku koncerts “Dzimtenes ainavas”, piedaloties Rīgas Doma kora skolas jauktajam korim un pianistei Agnesei Egliņai.
 • Latvijas Kara muzeja koncertā "Tautas gara spēks" no plkst. 17.00 uzstāsies folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači”.
 • Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltītā svinīgā pasākumā Brīvības laukumā no plkst. 19.30 skanēs koncerts, Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita uzruna, Latvijas Republikas himna, kā arī uzstāsies Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, orķestris “Rīga” un solists Goran Gora.
 • Vakara izskaņā varēs baudīt koncertu “Latvijas dzimšanas dienā!”, kur Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” no plkst. 21.00 muzicēs jauniešu koris “Balsis”, Haralds Arnis, Valts Pūce, Andris Sējāns un instrumentālais ansamblis Ievas Dzērves vadībā.

 

Svētku pasākumi apkaimēs

 • 18. novembrī plkst. 15.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” izskanēs patriotisks koncerts "Latvijas likteņstāsti", piedaloties orķestrim “Rīga” un jauktajam korim “Juventus”.
 • Plkst. 16.00 VEF Kultūras pils koncertā "Sarkanbalta debess mirdz" priecēs tādi mākslinieki kā Aija Andrējeva, Zigfrīds Muktupāvels, Igo, Rūta Dūduma un pavadošā grupa.
 • Plkst. 19.30 Rīgas kultūras centra “Iļģuciems” koncertā "Jo dziedāju, jo skanēja" uzstāsies vokālā grupa “Latvian Voices”.

 

No 19.00–22.00 Latvijas dzimšanas dienas svinības noritēs ne tikai Brīvības un Doma laukumā, bet arī vairākās Rīgas apkaimēs: Arkādijas parkā, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā, Latgales parkā un pie VEF Kultūras pils.

 

Apkaimēs svinētājus priecēs dzīvā uguns, translācija no pasākuma Brīvības laukumā, Latvijas valsts himnas kopīga dziedāšana, sadziedāšanās ar Rīgas koriem un iespēja baudīt siltu tēju un kafiju Latvijā labi zināmu radio ētera personību un mūziķu sabiedrībā:

Arkādijas parkā uzstāsies mūziķis un radio dīdžejs Mārtiņš Vaters, bet Doma laukumā svinīgu atmosfēru radīs radio TEV dīdžejs Lauris Zalāns. Pie VEF Kultūras pils Latvijas valsts dzimšanas dienas svinētājus priecēs Radio Skonto ētera personība Elita Marga un Mārtiņš Kits, bet Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā svinības pārraudzīs mūziķis Mārtiņš Kanters. Savukārt Latgales parka apmeklētājiem svētkus palīdzēs radīt dīdžejs Aivis.

 

Reklāma
Reklāma

Izstādes

 • No plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 ikviens ir aicināts apmeklēt Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kur būs skatāma izstāde “Satversme 100+” un norisināsies ekskursijas un nodarbības ģimenēm ar bērniem.
 • Novembrī iedzīvotājiem ir iespēja apmeklēt arī tematiskas izstādes Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” un Rīgas kultūras centrā “Iļģuciems”, kas veltītas Latvijas Republikas proklamēšanas, suverenitātes un nacionālās identitātes tēmām.

 

Kino

 • Kinoteātrī “Splendid Palace” no plkst. 13.00 līdz plkst. 21.00 interesenti par īpašu cenu varēs noskatīties jaunāko latviešu filmu izlasi.
 • 18. un 19. novembrī Forum Cinemas “Kino Citadele” notiks multimediālās dejas izrādes “Latvju zīmēs rotāties” kino seansi. Multimediālā izrāde ir īpašs notikums latviešu skatuviskās tautas dejas vēsturē – ierastā stadiona vai skatuves formāta vietā zīmes kārtojas digitālā vidē, saplūstot tehnoloģijai ar tradīciju, deju rakstiem ar animācijām un montāžas iespējām uz lielākā kino ekrāna Ziemeļeiropā.

 

Pilsētvides noformējums

Šogad valsts svētku noformējuma un satura idejiskais vadmotīvs ir iekšējās brīvības neatkarība no ārējiem apstākļiem. Par to savā dzejā runājis arī Knuts Skujenieks, kura dzejas rindas novembrī lasāmas uz pilsētvides stendiem un afišu stabiem. Līdzās tām izvietoti arī stāsti par Latvijas dzimtās glabātiem mūsu valsts karogiem.

 

Noformējumu pilsētvidē papildinās arī pieci 18. novembra pasākumu uguns noformējumi Doma laukumā, pie VEF Kultūras pils, Arkādijas parkā, Latgales dārzā un pie Kultūras pils "Ziemeļblāzma". 

 

Svētku centrālais uguns noformējums būs Bastejkalnā, pilsētas kanālā un kanāla tiltos.

 

Centrā un apkaimēs atrodamas 10 gaismas instalācijas ar latviešu tautasdziesmu spēka vārdiem: Teikā, Imantā, Zolitūdē, Ziepniekkalnā, Vecmīlgrāvī, Maskavas forštatē un Pļavniekos. Vienlaikus pie vairāk nekā 1000 apgaismes stabiem un Rātsnama izvietotas vertikālās karoglentes, un svētku noformējumu papildina karogkonstrukcijas.

 

“Credo” pēcsvētku koncerts

Turpinot svinēt Valsts svētkus, sestdien, 19. novembrī, uz koncertu–ballīti aicina leģendārā latviešu poproka grupa “Credo”. 

Deju vakarā kopā ar DJ Mārci Grīnbartu mūziķi pieskandinās šovasar atdzimušo, slaveno Liepājas klubu “Kursa”, atskaņojot grupas zelta fondu un spilgtākās pašmāju estrādes mūzikas pērles. Ieeja no plkst. 20.00.

 

Saistītie raksti