Lelle LeNeSOns aicina mazos klausītājus iepazīties ar "Apburto princesi"

Šosestdien, 29. oktobrī, plkst. 11.00 un 14.00 Lielajā ģildē notiks koncertuzvedums LeNeSOns un Čaikovska “Apburtā princese”. Iemīļotais bērnu draugs – lelle LeNeSOns – šoreiz mazākos klausītājus iepazīstinās ar Pētera Čaikovska apburto princesi Auroru, feju krustmātēm un sapņu princi.
Ar Apburto princesi mzākie klausītāji 29. oktobrī aicināti tikties divas reizes – plkst. 11.00 bilingvāli krievu un latviešu valodās un plkst. 14.00.

FOTO: Publicitātes foto

Ar Apburto princesi mzākie klausītāji 29. oktobrī aicināti tikties divas reizes – plkst. 11.00 bilingvāli krievu un latviešu valodās un plkst. 14.00.

Darbu pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) bērnu koncertcikla šajā sezonā uzsākusi jauna un nopelniem bagāta radošā komanda – režisore Paula Pļavniece, dramaturgs Klāvs Mellis, māksliniece Evita Bēta, kā arī aktieris Artūrs Putniņš. Tāpat šajā koncertuzvedumā uz skatuves redzēsim Rīgas Baleta skolas audzēkņus – dejotājus Niku Judincevu un Miku Unguru. 

 

Ar Apburto princesi mzākie klausītāji 29. oktobrī aicināti tikties divas reizes – plkst. 11.00 bilingvāli krievu un latviešu valodās, izrādē piedaloties Latvijas leļļu teātra aktrisei Irinai Krastai, un plkst. 14.00 latviešu valodā, kur LeNeSOna lomā iejutīsies aktieris Artūrs Putniņš. 

 

Koncertuzvedums norisināsies divās daļās, starpbrīdī aicinot apmeklētājus piedalīties radošās aktivitātēs.

 

“Šogad kopā ar LeNeSOnu dosimies ceļojumā iztēlē. LNSO, Lenesona pavadīts, atklās neticamus tēlus no dažādām pasaules malām un laikmetiem. Mēs ceram, ka ar šo koncertu palīdzību jaunie klausītāji arī turpmāk spēs simfoniskajā mūzikā saklausīt visbrīnišķīgākos tēlus un neticamākos piedzīvojumus, tādējādi padarot akadēmisko mūziku par jaunu, aizraujošu draugu, ar kuru gribētos tikties atkal un atkal,” koncertcikla “LeNeSOns” jaunās sezonas galvenos mērķus ieskicē režisore Paula Pļavniece.

 

“LeNeSOns un Apburtā princese” atraktīvā un viegli uztveramā veidā vismazākajiem simfoniskās mūzikas interesentiem pārstāstīs Šarla Pero slavenās pasakas sižetu, kuru izsmalcinātā partitūrā 1889. gadā ietērpa Pēteris Čaikovskis, savukārt oriģinālās un pat mūsdienās leģendārās horeogrāfijas autors ir franču izcelsmes baletdejotājs Mariuss Petipā. Baleta pirmizrāde notikusi 1890. gadā Marijas teātrī, Pēterburgā. Pēc tam uzvedums tika pirmizrādīts visā pasaulē, kļūstot par vienu no populārākajām baleta izrādēm vēsturē.

 

Reklāma
Reklāma

 

Dramaturgs Klāvs Mellis koncertuzvedumu raksturo šādi: “Koncertuzvedums LeNeSOns un Čaikovska “Apburtā princese” ir muzikāli romantisks stāsts par mūžīgu mīlestību, karaliski mīļu ģimeni, jaukiem pasaku draugiem un dažādām feju burvestībām. Sēžoties LeNeSOna Pasaku mašīnā, mazie klausītāji nokļūs Apburtās princeses valstībā un iepazīsies ar viņas vecākiem un feju krustmātēm, lai kopā gaidītu staltā pasaku prinča ierašanos. Apciemojot Apburtās princeses draugus, koncertuzveduma apmeklētāji uzzinās, ka bieži vien viss nav tā, kā izskatās: ļaunā feja Karabosa patiesībā nemaz nav tik ļauna, jo tieši Princeses burvju miegs viņai ļāvis satikt skaisto sapņu princi. Tādējādi stāsts par burvju miegā aizmigušo princesi zobgalīgā LeNeSOna interpretācijā izskanēs kā labestīga un miermīlīga pasaka, kurā jebkura liksta vai grūtība ved pretī priecīgam atrisinājumam un laimīgai nākotnei.”

 

  • Koncertuzvedums izskanēs jaunā diriģenta Vilhelma Vācieša vadībā, savukārt
    LeNeSOna tēlā iejutīsies Latvijas Leļļu teātra aktieri Irina Krasta un Artūrs Putniņš.
  • Biļetes iespējams iegādāties Lielās ģildes kasēs un “Biļešu paradīzē”.

 

Norādītās biļešu cenas ir vienādas gan bērniem (6+), gan pieaugušajiem.

Bērniem līdz 5 gadu vecumam (ieskaitot), kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, jāiegādājas īpaša biļete par 1,50 eiro Lielās ģildes kasē koncerta dienā.

 

Atbalstot daudzbērnu ģimenes, piedāvājam 30 % atlaidi 3+ Goda ģimenes karšu īpašniekiem.

 

Saistītie raksti