Bezmaksas lekcijas pedagogiem par kino – “Kino Bize Pēcstundas”

Kinoteātris “Kino Bize” ar EEZ un Norvēģijas grantu atbalstu šajā mācību gadā īsteno apjomīgu kino izglītības programmu “Pēcstundas”, skolotājiem un jauniešiem piedāvājot neformālas bezmaksas nodarbības kino teorijā un praksē. Kino profesionāļu vadībā skolotājiem būs iespēja apgūt kino valodas un teorijas galvenos rīkus, lai pilnvērtīgi atklātu kinomākslas pasauli un veidus, kā filmas radoši un jēgpilni iekļaut mācību procesā.
Līdz 30. septembrim pedagogi un izglītības iestāžu pārstāvji ir aicināti pieteikties sešu bezmaksas lekciju ciklam.

FOTO: Publicitātes foto

Līdz 30. septembrim pedagogi un izglītības iestāžu pārstāvji ir aicināti pieteikties sešu bezmaksas lekciju ciklam.

Lekcijas notiks tiešsaistē otrdienu vakaros plkst. 18 reizi divās nedēļās, un tās būs pieejamas bez maksas. Papildus semestra garumā dalībniekiem tiks organizēti īpaši filmu seansi ar sarunām par kino uz vietas kinoteātrī “Kino Bize” Elizabetes ielā 37. Aicināti visi neatkarīgi no priekšzināšanām.

 

“Ar filmu palīdzību iespējams ilustrēt mācību tēmas, uzzināt par personībām, analizēt attiecības un kopsakarības. Šajā kino izziņas procesā izšķiroša nozīme ir pedagogiem,“ programmas ieceri skaidro skolotāju programmas vadītāja, kinokritiķe un lektore Daniela Zacmane. Nodarbības skolotājiem vadīs vēl citi kino praktiķi, pētnieki un lektori: Marta Elīna Martinsone, Dārta Ceriņa un Adriāna Roze. 

 

Reklāma
Reklāma

“Tā kā kino ir viens no visplašāk pieejamajiem un iemīļotākajiem mākslas veidiem, ir ļoti svarīgi, to izmantojot mācību procesā, spēt izskaidrot, kā kino "lasīt", kam pievērst uzmanību un arī ieskicēt to, kā kino top,” atzīst kino režisore Marta Elīna Martinsone, kura vadīs lekciju par mūsdienīgiem jauniešu seriāliem. “Gūstot priekšstatu par to, ko skatās jaunieši, iespējams labāk ieraudzīt un saprast pašu to skatītāju,” solīts lekcijas pieteikumā.

 

Pieteikties lekciju ciklam iespējams, aizpildot formu “Kino Bize” mājaslapā: kinobize.lv/pecstundas. Par aktualitātēm varēs uzzināt arī sociālajos medijos Instagram un Facebook.

Saistītie raksti