Rundāles pils muzeja spēle skolēniem – “Jaunie restauratori”

Lai iepazīstinātu jauniešus ar restauratora profesiju un aicinātu aizdomāties par senu lietu un ēku saglabāšanu, Rundāles pils muzejs ir laidis klajā spēli “Jaunie restauratori”. Tā paredzēta 6. – 10. klašu audzēkņiem, taču sniegs prieku un jaunas zināšanas arī pieaugušajiem.
Spēli var spēlēt 3 – 5 cilvēku grupās, izmantojot vietni internetā jaunierestauratori.lv un drukātus materiālus.

FOTO: Publicitātes foto

Spēli var spēlēt 3 – 5 cilvēku grupās, izmantojot vietni internetā jaunierestauratori.lv un drukātus materiālus.

Spēle sastāv no ievada video, trim praktiskiem uzdevumiem un diskusiju sadaļas. Ievada videoierakstā spēlētāji uzzina interesantus faktus par Rundāles pils vēsturi un restaurāciju, bet praktiskie uzdevumi ļauj iejusties restauratoru lomā. 

Spēlētāji, veicot pils izpēti, uzzina, kā tā mainījusies restaurācijas laikā, kā arī mēģina atjaunot senos krāšņu flīžu zīmējumus un noteikt sienu gleznojumu galvenos bojājumu veidus.

Spēles ilgums ir 40 minūtes. Pēc spēles iespējams veltīt vēl 20 minūtes diskusijai, noskatoties papildu video un izmantojot spēles autoru sagatavotos jautājumus. Spēli var iegādāties programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros, kā arī individuāli Rundāles pils muzejā. 
Spēli “Jaunie restauratori” sadarbībā ar muzeja speciālistiem izstrādājuši arhitekte, pilsētvides dizainere Evelīna Ozola, grafiskā dizainere Una Grants un spēļu veidotājs Kristaps Auzāns. 

 

Reklāma
Reklāma

Uzziņai

Rundāles pils ir nozīmīgākā baroka stila celtne Latvijā, kas laika gaitā piedzīvojusi vairākas pārmaiņas. Pirmā pasaules kara laikā pilī tika ierīkots vācu armijas hospitālis, pēc kara – Rundāles pagasta pamatskola, savukārt pēc Otrā pasaules kara pils zālēs ierīkoja labības glabātavu. Šo pārmaiņu laikā pils sākotnējais iekārtojums tika pārveidots un bojāts. Lai pils atgūtu sākotnējo skaistumu, 1972. gadā sākās tās restaurācija, kas ilga gandrīz 50 gadu. 

Saistītie raksti