Apmeklētājiem atver visu Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka āra teritoriju

2020. gada 20. maijā apmeklētājiem atvērta visa Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka āra teritorija.

 

Āraišu ezerpils ir viens no populārākajiem arheoloģiskā tūrisma objektiem Latvijā

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Āraišu ezerpils ir viens no populārākajiem arheoloģiskā tūrisma objektiem Latvijā

Tiks uzņemtas nelielas grupas un pakāpeniski liktas klāt jaunas programmas. Teritorijā ir iespēja apskatīt kultūrvēsturisko objektu "Ezerpils", viduslaiku pilsdrupas, Meitu salu ar akmens un bronzas laikmeta mājokļu paraugiem, pieejamas piknika vietas, šūpoles, kafija, WC, velo pumpis un kartes ar apkārtnes velo maršrutiem un tūrisma informācija par apkārtni. Tuvumā atrodas arī citi apskates objekti - Āraišu baznīca un vējdzirnavas kā arī haskiju suņu saimniecība.

Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks būs atvērts no trešdienai līdz svētdienai no plkst. 11.00 līdz 19:00, savukārt pirmdien un otrdien tas būs slēgts.

Teritorijā tiek ievēroti visi "Covid -19" šī brīža ārkārtas situācijas noteikumi. Vairākās vietās izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi. Ezerpilī ir noteikts pārvietošanās maršruts ievērojot 2m distanci, vienlaicīgi tur var atrasties ne vairāk kā 10 cilvēki, plūsma tiks kontrolēta. Pārējā arheoloģiskā parka teritorijā var pārvietoties brīvi ievērojot 2m distanci. Virsmas, kur iespējama saskare ar rokām tiek dezinfecētas pēc noteikta grafika.

Reklāma
Reklāma

Iesākām biļetes iegādāties internetā bezrindas.lv, ietaupot laiku un Covid-19 izplatības laikā, samazinot savstarpējo kontaktu. Biļešu tirdzniecībā tiek nodrošināta arī kasē, kur ir iespēja norēķināties gan ar karti, gan skaidru naudu.