19. novembrī notiks nākamās simtgades pirmais koncerts “Mīlestības vārdā. 18+”

Valsts brīvdienā, 19. novembrī, plkst. 18.30 pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas notiks nākamās simtgades pirmais koncerts “Mīlestības vārdā. 18+”. Koncerts veido Shipsea un Gatis Mūrnieks ar domubiedriem.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Koncerts, kuru veido Shipsea un Gatis Mūrnieks ar domubiedriem, ir mīlestības manifests nākotnei no Alise Joste, Armanda Birkena, Vocal Group Cosmos, Eduarda Jansona, Eremija Sējāna, Evija Vebere, grupas Instrumenti, Kārļa Josta, Lorete Medne, Matiss Cudars, Miķeļa Putniņa, Reinis Sējāns, Renāra Kaupera, Robertas Kumsāres, Rūdolfa Dankfelda un citiem mūziķiem. 

“Mīlestības vārdā. 18+” ir mūziķu veltījums vienaudžiem, izpildot 18 tautā iemīļotas dziesmas jaunā skanējumā – no “Turaidas Rozes” līdz “Pērkonam”, no “Jauna Mēness” līdz “Čikāgas piecīšiem”. Pēc koncerta radošās komandas domām, izvēlētais repertuārs ir jaudīgākais mīlas un degsmes apliecinājums, kura pamats radies 80. un 90. gados. Savukārt notikuma dramaturģiskais kodols būs astoņas mīlestības vēstules. Uz īpaši izstrādātas koka brīvdabas skatuves dziesmas un vēstules interpretēs mūziķi, kuri veidos Latvijas nākotnes skanējumu.

 

Pēc koncerta radošās komandas domām, izvēlētais repertuārs ir jaudīgākais mīlas un degsmes apliecinājums, kura pamats radies 80. un 90. gados. 

 

“Koncerta nosaukumā ir ietverts tā vēstījums. “18+” iezīmē mūsu cerību un mērķgrupu ar tiem cilvēkiem, kas šobrīd ir tuvu vai tikko ir sasnieguši pilngadību un ir gatavi uzņemties atbildību par Latvijas nākotni. Vienlaikus tas ir par 18. novembri kā zīmīgu datumu un turpināšanos, “pluss” zīmei padarot to nebeidzamu. Otra koncerta nosaukuma daļa “Mīlestības vārdā” ir atsauce uz slavenā psihoterapeita un seksologa Jāņa Zālīša grāmatu ar tādu pašu nosaukumu. Tā latviešiem savulaik atklāja jaunu orbītu un arī iespēju definēt mīlestības un intīmo attiecību jautājumus, kas līdz tam bija absolūts mīts. Ar šo koncertu mēs pie tā simboliski atgriežamies, uzskatāmi redzot, ka demogrāfija ir problēma, par kuru ir būtiski šobrīd runāt, un mēs to darām valodā, ko vislabāk saprotam – mūzikas valodā,” stāsta koncerta muzikālais vadītājs un līdzautors Jānis Šipkēvics. 

 

Viss koncerta saturs ir balstīts kaislības un mīlestības muzikālā tulkojumā, svinot cilvēka kā individualitātes un kā mīlošas būtnes ārkārtīgi lielo nozīmi tajā, lai tāda struktūra kā valsts spētu funkcionēt.

Reklāma
Reklāma

 

“Viss koncerta saturs ir balstīts kaislības un mīlestības muzikālā tulkojumā, svinot cilvēka kā individualitātes un kā mīlošas būtnes ārkārtīgi lielo nozīmi tajā, lai tāda struktūra kā valsts spētu funkcionēt. Šis koncerts aicinās paskatīties droši viens otram acīs, atmest bailes būt atklātiem un justies droši šeit ar cilvēkiem, kuri mīl Tevi, kuri saprot Tevi, un sajust to, ka Latvija ir labākā vieta, kur dzīvot, radīt nākotni un pēcnācējus,” pārliecināts Jānis Šipkēvics. 

Mīlestība kā brīvības - neatkarīgas valsts lielākās vērtības - izpausme ir koncerta “Mīlestības vārdā. 18+” vadmotīvs. Koncerta skatuve tiks veidota kā mājoklis, koka konstrukcija, uz kuras skatuves uzstāsies mūziķi kā bērzu koki – kā meijas telpā, kā mājas svētība, asociatīvi radot vidi, kur justies kā mājās, būt mīlētam, brīvam un ļaujot ikvienam koncerta skatītājam piedzīvot visu, kas šajā mājā notiek – atkailināšanos, romantiku, ilgas un, protams, mīlestību. 

Pasākumā bezmaksas ieeja.

 

Foto: Gata Mūrnieka skatuves vizualizācija