Viedokļi dažādi, sarunāšanās kultūra – viena: Sarunu festivāls LAMPA atklāj Sarunu skolu

Sarunu festivāls LAMPA, kā jau ierasts,  ir vieta, kur tiekas visdažādākie viedokļi, un ikviens ir aicināts izteikt savējo. Lai iesildītos šīs vasaras festivālam un pilnveidotu savas sarunāšanās prasmes, ar pirmo nodarbību 21. februārī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks atklāta Sarunu skola LAMPA – praktisku nodarbību cikls Rīgā un reģionos, kuru laikā ikviens varēs gūt praktiskas iemaņas labākai saskarsmei ar līdzcilvēkiem.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

"Populisms, tukšas runas, narcisisms un pakāpšanās uz cita pleciem pēdējos gados ir kļuvušas par ierastām lietām. Mēs dzīvojam katrs savā sociālajā burbulī, tik dalītas informācijas un kategorisku viedokļu pasaulē, ka bieži vien vairs neprotam sarunāties – cieņpilni, argumentēti, uzklausot vienam otru un pieņemot, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tas sakrīt ar mūsējo. Sarunu skola LAMPA būs tieši par to – par cieņpilnas sarunu kultūras stiprināšanu, par argumentētu diskusiju, pretēju viedokļu uzklausīšanu, iedziļināšanos, domāšanu un analizēšanu," stāsta Sarunu festivāla LAMPA direktore Ieva Morica.
 

Pirmā praktiskā nodarbība norisināsies 21. februārī plkst. 17.00 – 19.30 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Konferenču zālē. Latvijas Universitātes profesore Ilze Rūmniece stāstīs par demokrātijas aizsākumiem, neaizmirstot arī par retorikas rašanās apskatu. Pārdomas par runas mākslas un demokrātijas aizsākumiem – lekcijas daļā, savukārt praktiskajā daļā kopīgi meklēsim labākos risinājumus mūslaiku saziņas situācijās. Nodarbība  ir bez maksas, uzrādot biļeti (drukātā veidā vai viedtalrunī), kam var pieteikties šeit.

Gaidot ikgadējo festivālu Cēsīs, Sarunu skola LAMPA piedāvās kopā septiņu nodarbību ciklu, kas notiks līdz pat aprīlim. Četras nodarbības noritēs Rīgā, bet vēl trīs – lielākajās Latvijas pilsētās. Pēc Sarunu festivāla LAMPA nodarbības turpināsies arī rudens sezonā. Sarunu skolas LAMPA sadarbības partneris Rīgā – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs , skolu atbalsta – British Council.

Reklāma
Reklāma