Leļļu teātrī pirmizrāde "Herbe ar lielo cepuri" un jubilejas sezonas atklāšana

Jau no 6. septembra Latvijas Leļļu teātris aicina uz jaunā režisora Edgara Niklasona diplomdarba izrādi „Herbe ar lielo cepuri”. Iestudējums tapis pēc Otfrīda Preislera tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem un adresēts bērniem no četru gadu vecuma.

Izrādes Herbe ar lielo cepuri publicitātes foto.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Izrādes "Herbe ar lielo cepuri" publicitātes foto.

Lai pirmizrādes dienu bagātinātu un godam atklātu teātra 70. jubilejas sezonu, 6. septembra pēcpusdienā plānoti arī atraktīvi pasākumi bērniem. No 16:00 notiks muzikāla pulcēšanās teātra pagalmā, lai jau 16:30 visi klātesošie kļūtu par vēsturiska brīža dalībniekiem, veidojot teātra lielo FOTOLOGO. Pēc tam viss teātra stāvlaukums tiks nodots bērnu rīcībā milzu apsveikuma kartiņas zīmēšanai.

 

Vācu bērnu literatūras rakstnieka Otfrīda Preislera darbi Latvijā ir labi pazīstami. Ikvienam ir zināmi stāsti, par kuriem rakstīts grāmatās „Mazā raganiņa”, „Krabats”, „Herbe ar lielo cepuri" un „Herbe un viņa draugs Pinkaste”. Edgara Niklasona versijā pasaku par Herbi kādas mājas bēniņos izspēlē sešus gadus veci bērni – Agate, Robis un Niklāvs (aktieri Dana Lāce, Edgars Kaufelds un Artūrs Putniņš).

 

Agate, Robis un Niklāvs nav paši drosmīgākie bērni pagalmā, taču tikai līdz brīdim, kad savas mājas bēniņos iepazīstas ar rūķīti Herbi, kurš dzīvo milzīgā pasaku grāmatā. Herbem ir liela cepure un piedzīvojumiem bagāts stāsts, ko atklāt ikvienam, kam interesē rūķīšu pasaule. Bērnu trijotne izspēlē pasakas notikumus, stājoties pretī briesmām, kas tos sagaida Vorlicas mežos. 

Herbem ir liela cepure un piedzīvojumiem bagāts stāsts, ko atklāt ikvienam, kam interesē rūķīšu pasaule.

Režisors atklāj, ka šķietami vienkāršais stāsts licis viņam uzdot jautājumus - kāpēc mēs tik ļoti baidāmies no nezināmā? Un vai viss nezināmais tiešām ir ļauns un briesmīgs? Šķiet, ka izrādes vizuālais risinājums ļoti trāpīgi „piespēlēs” šai tematikai – skatuve pārtaps par „klasiski” baisu un reizē reālistisku vidi - privātmājas bēniņiem, kuros atrodas dažādas antīkas mantas, senatnīgi paklāji, grāmatas un pat Ziemassvētku egle. Arī izrādes lelles, kā par to varēs pārliecināties visi skatītāji, būs nevis klasiski jauka izskata rūķīši ar bārdām, bet gan tādi kā Norvēģijas troļļi, kuru izskats ir mānīgs, jo nav skaidrs, ko tie simbolizē – labo vai ļauno...

 

Reklāma
Reklāma

Jaunajam režisoram un dramaturgam Edgaram Niklasonam šis būs pirmais iestudējums Latvijas Leļļu teātrī, kā arī diplomdarbs absolvējot Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un mākslas (režijas) maģistrantūru. Pirms debijas Leļļu teātrī Niklasons kā studijas darbu iestudējis monoizrādi „Valdis” ar aktieri Artūru Putniņu, bet kā dramaturgs sevi pieteicis jau kopš 2009. gada, sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo teātri un Dirty Deal Teatro. Izrādes māksliniece un scenogrāfe Sintija Jēkabsone leļļu teātra mākslas specifiku arī iepazīst pirmo reizi, bet līdz šim izstrādājusi scenogrāfiju izrādēm vairākos teātros - Latvijas Nacionālajā teātrī, Dirty Deal Teatro, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, kā arī Ģertrūdes ielas teātrī. Savukārt komponists Reinis Ozoliņš ir mūzikas autors vairākām īsfilmām, kā arī Valmieras teātra izrādei „Stikla Zvērnīca”. 

 

Iestudējuma pirmizrāde 6. septembrī teātra Mazajā zālē plkst. 11:00, tuvākās izrādes 20. septembrī plkst. 15:00, 4. oktobrī plkst. 15:00 un 24. oktobrī plkst. 18:30. Biļetes uz šo un citām Latvijas Leļļu teātra izrādēm iegādājamas visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā.

 

 

Ieskaties: www.lelluteatris.lv