Nākamnedēļ Rīgā notiks bērnu anekdošu konkursa fināls

Otrdien, 1. aprīlī plkst.10 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē notiks stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis 2014” fināls. Šis konkurss ir bērnu un jauniešu tradicionālās kultūras apgūšanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” sastāvdaļa, kurā no visiem Latvijas novadiem piedalās bērni un jaunieši, kam tīk jokot, stāstīt smieklīgus atgadījumus gan no veciem laikiem, gan saskatīt jocīgo ikdienas situācijās. Tiesības piedalīties finālā viņi izcīnījuši savu skolu un novadu jokotāju sacīkstēs. Ieeja bez maksas.

Šogad konkursā īpaša uzmanība pievērsta jokiem par naudu, bagātību, mantu un mantkārību, jo pāreja no lata uz eiro kā viena no šī gada aktualitātēm tiek skatīta arī no jocīgās puses. Publicitātes foto.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Šogad konkursā īpaša uzmanība pievērsta jokiem par naudu, bagātību, mantu un mantkārību, jo pāreja no lata uz eiro kā viena no šī gada aktualitātēm tiek skatīta arī no jocīgās puses. Publicitātes foto.

 

 

Pasākuma mērķis ir palūkoties uz sevi un apkārt notiekošo no smieklu perspektīvas, jokošanas un anekdošu stāstīšanas mutvārdu tradīciju kopšana un pārmantošana. Stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis” fināls ir lieliska iespēja baudīt anekdotes jauno stāstnieku izpildījumā un pēc tam tās stāstīt tālāk, uzlabojot noskaņojumu sev un līdzcilvēkiem.

 

Šogad īpaša uzmanība pievērsta jokiem par naudu, bagātību, mantu un mantkārību, jo pāreja no lata uz eiro kā viena no šī gada aktualitātēm tiek skatīta arī no jocīgās puses.

 

Reklāma
Reklāma

Konkursa finālu vērtēs: Latviešu folkloras krātuves speciālisti Guntis Pakalns un Aldis Pūtelis, Baiba Krogzeme–Mosgorda, Vidvuds Medenis no Latvijas Radio, Andrejs Svilāns no Nacionālā Botāniskā dārza Salaspilī, skolotāja Iveta Irbe un Dubultu bērnu bibliotēkas bibliotekāre Inguna Radziņa. Finālistus „iesildīs”: AS "Latvijas valsts meži" supervaronis Cūkmens.

 

Konkursu rīko: Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”, abalsta - Valsts Kultūrkapitāla fonds. Konkursa uzvarētājiem tiks arī dažādu sadarbības partneru sarūpētas balvas, portāls mammamuntetiem.lv uzzināja pašvaldības kultūras ziņu portālā kultura.riga.lv